ЧаПи, або Що воно таке ці ваші Г'юми?
рейтинг: +6+x

Питання: То що воно саме таке ці ваші Г'юми?

Відповідь: Гарне питання! Г'юми — це спосіб для визначення сили та/або кількості реальності у деякій області. Зараз у вас можуть виникнути складнощі з тим, щоб визначати реальність таким чином, і ця концепція, безумовно, дуже важка для розуміння. Одна з кращих аналогій, яку можна використати для пояснення цього, працює наступним чином: уявіть собі, що все у Всесвіті вкрито тонким шаром піску. Це базовий рівень реальності, який дорівнює одному Г'юму. Якщо трохи піску якось прибрати, то його стане менше, і рівень реальності впаде. Якщо ж його додавати, то і реальності буде ставати більше. Це дуже спрощене пояснення, але воно допомагає зрозуміти концепцію та дає гарне візуальне уявлення. Отже, використовуючи цю аналогію, Г'юми — це кількість піску, яка знаходиться в одиничній області. Зрозуміло?

Питання: Але як ви їх визначаєте? З чим вони пов'язані?

Ще одне гарне питання! Будь-яке вимірювання виконується через порівнювання з чимось, і ми розробили засіб створення базового рівня Г'юмів. Ми створили дві кишенькові реальності, кожна з яких містить Якорі Реальності Скрентона, які підтримують рівні Г'юмів на доволі високому та низькому рівнях. Ці рівні були позначені відповідно як 100 та 0. Саме з цього кишенькового виміру ми беремо шкалу для вимірювання рівню Г'юмів1.

Питання: Тож як ці Г'юми вимірюються?

Відповідь: За допомогою лічильника Канта! Лічильник Канта містить два портали до описаних вище кишенькових вимірів. Він використовує їх для отримання базових рівнів, щоб вимірювати рівень Г'юмів окремих областей.

Питання: Геніально! А де ж ваша нобелівка?

Відповідь: Відповідно до політики Фонду, будь-яке розповсюдження роботи за межами Фонду у тому числі з метою отримання визнання неможливе. Але не бійтесь! Ми отримали більш ніж адекватне винагородження, і, крім того, нещодавно ми отримали дуже сприятливе рішення Комітету з Етики, який схвалив заходи з прискорення прогресу досліджень наукової спілки за межами Фонду у тій самій галузі, у якій працювали ми. Це означає, що Г'юми можуть стати відомими суспільству всього через декілька років!

Питання: То ж як ці Г'юми можуть допомогти мені?

Відповідь: Якщо ви працюєте з кравцями реальності або з SCP-об'єктами, які змінюють реальність, то вони дуже вам допоможуть!

По-перше, кравці реальності. Ці люди двояко впливають на реальність. По-перше, реальність, яка їх оточує, зазвичай має менший рівень, ніж звичайна. По-друге, їхні власні показники рівня Г'юмів зазвичай трохи більші за нормальні. Перший та другий показники, звісно, пов'язані з силою самого кравця реальності. Зазвичай, слабкий кравець реальності має наступні рівні: 0.75-0.80/1.3-1.52 (рівень Г'юмів навколишньої території / рівень Г'юмів самого суб'єкта; подібне позначення буде використовуватись і далі). Особливо у випадку кравців низького рівня, слід уникати фальшивих спрацювань, бо ці показники можуть трохи коливатись і у звичайних людей. Для отримання більшої кількості інформації дивись цю лекцію стосовно Кравців Реальності. Це дуже корисна інформація. Однак, могутні кравці реальності мають рівні 0.4/3, що вказує на більшу здатність впливати на реальність. Особливої згадки заслуговує SCP-343. На відміну від інших кравців реальності, він не має жодного впливу на зовнішню реальність. Однак, його внутрішні показники рівня Г'юмів астрономічно великі, і становлять 86 Г'юмів (приблизне значення, отримане з семи різних тестів; наступні випробовування очікуються). Це може мати багато наслідків, і все це гостро обговорюється дослідниками, які вивчають SCP-343. Нарешті, розглянемо SCP-239. На відміну від багатьох могутніх кравців реальності, у яких разом з великими відхиленнями показників Г'юмів спостерігається велика область ефекту, у SCP-239 відбулось незвичайне поєднання параметрів. Її область дії дуже мала; вона розповсюджується тільки на її поле зору та/або її уяву (що, здавалось би, могло б надати їй можливість впливати на нескінченну кількість простору, але насправді вона має можливість впливати лише на те, що вона гарно уявляє наразі, і що може бути виключено при надійному зберіганні). Однак, її показники становлять 0.3/5, що надає їй майже безмежні можливості для перетворення навколишньої реальності так, як вона вважає це потрібним. Як і у випадку з 343-м, значення, наслідки та процедури зберігання зустрічають гостре обговорення.

Г'юми також можна застосовувати для не гуманоїдних аномалій. Наприклад, візьмемо SCP-2464. Вимірювання Г'юмів всередині аномалії, а також у SCP-2464-2 однозначно підтвердили гіпотезу стосовно аномалії (дивись додаток для отримання більшої кількості інформації), що дозволяє забезпечити більш ефективне стримування. Як інший приклад візьмемо SCP-668. Цей інструмент постійно підвищує показники Г'юмів на відстані приблизно одного метра приблизно на 2 Г'юми. Коли ж пристрій стає активним, то рівень Г'юмів зростає до астрономічно великого рівня (>6.7 Г'юмів), що детектується всіма лічильниками Канта. Припускається, що цей ефект зачіпає увесь відомий простір3. Після чого було зроблено наступне: 1) були розроблені більш ефективні умови зберігання SCP-668; 2) Негайно було розпочато ретельний моніторинг всіх лічильників Канта на предмет виявлення будь-яких інших подібних аномалій. Нарешті, візьмемо SCP-2000. Для спрощення зберігання, були розроблені та розгорнуті Якорі Реальності Скрентона. До цього моменту не було відомо, як і чому працюють Якорі Реальності. Тепер ми знаємо, як вони працюють (підтримуючи постійний локальний рівень реальності на рівні 2 Г'юми), та чому вони працюють (згідно з метафорою піску, вони збирають пісок з різних другорядних всесвітів, щоб підтримувати запаси піску на сталому рівні в нашому. Насправді нічого подібного, але метафора стійко тримається).

Питання: Та під кінець, але точно не в останню за значенням чергу, як вас двох звати?

Відповідь: Доктор Джеймс Калдмен та доктор Карлос Ржевскі.

Є ще якісь питання чи зауваження? Досі щось незрозуміло? Тоді запрошуємо до до другої частини ЧаПи, де даються відповіді на інші питання, пов'язані з Г'юмами!

Якщо не зазначено інше, вміст цієї сторінки доступний на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License