Меморандум Комітету з класифікації

рейтинг: +6+x

ВНУТРІШНІЙ МЕМОРАНДУМ ФОНДУ SCP
Комітет з Класифікації
Зона 81

Дата: 18.08.2019
Від: Ж. Карлайл Актус
Для: Комітету з Класифікації [УСІМ], керівництву Зони 81 [УСІМ], Американській Групі Командування [УСІМ]


Вітаю!

Як відомо багатьом з вас, нещодавно ми закінчили нашу останню ініціативу з перегляду класифікації, яку ми назвали РЕ/класифікація 2019. Метою цього проєкту була оцінка того, як ми нині класифікуємо аномальні об'єкти та артефакти. Цей проєкт був спільною роботою Ради директорів Американських Зон, керівної групи Комітету з Класифікації та офісу О5-7. Ми вдячні за всю отриману підтримку.

Повний звіт буде доступний через кілька днів, але я хотів зв'язатися з вами та представити короткий виклад наших результатів, а також дії та деякі зміни, які ми розглядаємо. Ми сподіваємося, що за допомогою теперішнього формату класифікації ми вирішимо багато з наявних проблем і дамо собі можливість рости у майбутньому.

Що ж, для початку ми доручили команді оцінити наш теперішній формат та те, як його використовують під час класифікації аномалій. Після кількох тижнів досліджень та роздумів ми зменшили кількість питань до трьох:

  • Персонал вважає, що використання нестандартних класів об'єктів не сформульоване чітко;
  • Персонал вважає, що спроби ускладнити використання нестандартних класів об'єктів шкодять документам, у яких їх намагаються використати.
  • Персонал вважає, що система класифікації об'єктів не визначає пріоритет стримування або загрози їхньої шкоди співробітникам.

Аби розв'язати ці проблеми, нам довелося ретельно вивчити нашу теперішню систему класифікації. Нашою найбільшою проблемою є, як то зазвичай буває, комунікація та з'ясування мети. Доки наша організація вступає у нове століття, ми натикаємося на значну кількість проблем, головна з яких — наша нова відданість безпеці наших дослідників, співробітників служби безпеки, академічного та адміністративного персоналу, а також усіх інших, хто об'єднаний під егідою Фонду. Таким чином, ми вирішили, що необхідно створити новий формат.

Тому, ми хотіли б представити вашій увазі результат наших зусиль: Систему Класифікації Аномалій (СКА).



Приклад №1

Об'єкт №: 2316
рівень4
Клас зберігання:
кетер
Вторинний клас:
{$secondary-class}
Клас порушення:
влам
Клас ризику:
небезпека


Приклад №2

Об'єкт №: 3000
рівень5
Клас зберігання:
особливий
Вторинний клас:
тауміель
Клас порушення:
екі
Клас ризику:
критичний


Приклад №3

Об'єкт №: 1730
рівень3
Клас зберігання:
нейтралізований
Вторинний клас:
none
Клас порушення:
none
Клас ризику:
none

Як було вказано раніше, повна інформація про цей формат буде доступна у всеосяжному звіті. Однак, мені хотілося б виділити кілька коротких моментів, аби визначити основні характеристики цієї моделі.

Першочергово ви помітите, що області для номера, рівня секретності (I-V) та класу об'єкта були значно змінені. Номер об'єкту тепер виділяється на видному місці — у лівій частині документа, великим шрифтом, щоб переконатися, що це найперше, що читач побачить на екрані. Праворуч — нова система класифікації, яку ми модернізували, аби створити більш чітку систему, ніж та, яку ми маємо зараз. Рівні класифікації секретності, як і раніше, можуть мати номери від I до V, однак тепер кожен з цих рівнів названо відповідно до стандартних узгоджень про назви рівнів доступу.

Ось ці рівні, від найменшого до найвищого:

  • Загальний: Повністю доступний для усього персоналу, незалежно від рівня допуску.
  • Обмежений: Повністю доступний для усього персоналу з рівнем допуску 2 та вище, якщо не зазначено інше.
  • Конфіденційно: Повністю доступний для усього персоналу з рівнем допуску 3 та вище, якщо не зазначено інше.
  • Секретно: Повністю доступний для усього персоналу з рівнем допуску 4 та вище, якщо не зазначено інше.
  • Цілком таємно: Заблоковано для усього персоналу без спеціального допуску або рівня доступу Наглядача.

Під номером об'єкта, з лівого боку, ви побачите, що знайомий вам Клас Об'єкта змінився на більш конкретний Клас Зберігання. Класи зберігання повинні використовуватись для конкретної ідентифікації проблем, які виникають під час зберігання об'єкта чи артефакта, та вони не відображають деякі аспекти самого об'єкту. Окрім того, Комітет з класифікації погодився затвердити рекласифікацію п'яти головних класів зберігання: безпечний, евклід, кетер, нейтралізований та обґрунтований, з розглядається як перехідний клас перед класифікацією. Тепер вони вважаються "звичайними" класами зберігання, й повинні використовуватись, коли немає жодних пом'якшувальних обставин, пов'язаних зі зберіганням сутності, які вимагали б роз'яснення.

"Звичайні" класи відрізняються від шостого класу зберігання — "Особливого". Особливий клас — це універсальний клас зберігання, який слід використовувати, коли об'єктові потрібні додаткові специфічні умови зберігання, не включені до п'яти статичних класів. Під час використання класу "особливий" персонал повинен вказати, який клас зберігання необхідно використовувати в області нижче. Повний список кольорів, які можна застосувати для різних особливих класів, незабаром буде доступний у бета-тестуванні. Варто зазначити, що цей параметр не відображається у модулі, якщо його не використовують.

Також ви помітите нові розділи — "клас порушення" та "клас ризику" у нижній центральній частині модулю. Ця функція, яку ми наразі тестуємо, введена, аби повідомити про пріоритет та ризик для нашого залученого у зберіганні персоналу, зокрема шляхом визначення того, які сутності найімовірніше зададуть шкоди населенню у цілому, якщо порушать умови зберігання, та який ризик ці сутності несуть для персоналу безпосередньо навколо них. Через те, що Фонд часто зазнає дефіцит ресурсів, наша здібність максимізувати ефективність та безпеку буде мати першочергове значення в міру того, як ми рухаємося у майбутнє.

Класи порушення також мають п'ять рівнів:

  • Темний: Потенціал впливу на загальне населення практично відсутній.
  • Влам: Низький потенціал впливу на загальне населення. Аномалія має невелику область впливу.
  • Кенек: Середній потенціал впливу на загальне населення. Область, яку може вразити аномалія, зазвичай обмежується районом або містом.
  • Екі: Високий потенціал впливу на загальне населення. Об'єкт може зачепити великі мегаполіси або цілі країни.
  • Аміда: Вплив об'єкту розповсюджується на все населення. Порушення несуть глобальний характер та можуть стати серйозною загрозою для теперішньої нормальності. Загрози, які можуть вразити територію, що перевищує межі планети Земля, також підпадають під класифікацію Аміда.

Класів ризику також п'ять:

  • Попередження: Ця аномалія має низький потенціал ризику. Люди, які знаходяться поблизу, можуть відчувати мінімальний ефект від впливу аномалії, але це рідко шкодить їм, або, навіть, взагалі не завдає дискомфорту.
  • Застереження: Ця аномалія має помірний потенціал ризику. Люди, які знаходяться поблизу, скоріш за все, зазнають наслідків від впливу аномалії, які можуть викликати дискомфорт або завдати шкоди.
  • Увага: Ця аномалія має високий потенціал ризику. Люди, які знаходяться поблизу, скоріш за все, зазнають значних наслідків від впливу аномалії й ризикують отримати серйозні травми та, навіть, загинути.
  • Небезпека: Ця аномалія має дуже високий потенціал ризику. Люди, які знаходяться поблизу, незмінно зазнають великої шкоди, включно з ризиком загинути. Наслідки від її впливу важко зменшити.
  • Критичний: Ця аномалія має надмірно високий потенціал ризику. Люди, які знаходяться поблизу, незмінно будуть зазнавати серйозних, небезпечних для життя травм. Наслідки від її впливу неможливо зменшити.

Нарешті, у правому нижньому куті модулю ви побачите новий символ, який дає загальне уявлення про чотири основних інформаційних розділи у цій новій системі: "клас зберігання", "особливий клас" (за необхідності), "клас порушення" та "клас ризику". Ці нові ромби класифікації будуть розміщені на зовнішньому боці камер зберігання аномальних сутностей та артефактів, аби забезпечити ефективне та послідовне попередження про усі можливі проблеми.

Мета цих змін — забезпечити ліпший зв'язок між нашими посадовими особами, які відповідають за класифікацію, та персоналом, залученим до зберігання. Однак, хоч ми й вважаємо, що це серйозне покращення у порівнянні з попередньою моделлю, ми розуміємо, що будуть ті, кому виявиться некомфортним адаптуватися під цей новий формат, через що вони будуть противитись йому. Це зрозуміло та розумно й, оскільки теперішній формат досі знаходиться в межах нашого стандарту, немає причин змушувати когось адаптуватися до нового варіанту.

Одначе, ми будемо проводити бета-тестування цього формату в Зоні 81, тому в найближчі тижні ви зможете помітити, що значна кількість наявних документів з нашої Зони зміняться. Є декілька інших Зон, які нині розглядають можливість приєднатися до нас у бета-тестуванні цього формату і, сподіваюся, ми побачимо у майбутньому його ширше розповсюдження.

Як завжди, якщо у вас є питання, проблеми або скарги стосовно цього нового модуля, то відправте їх мені до офісу. Я тісно співпрацюю з командою д-ра Воденаза, аби реалізувати найкращу можливу варіацію цього модуля, і ми, безумовно, відкриті для нових ідей!

Ще раз дякую усім, хто бере участь у цьому проєкті.

Щиро,

Жан Карлайл Актус
Директор, USINBL Зона 81

Якщо не зазначено інше, вміст цієї сторінки доступний на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License