Передмова
Наземні транспортні засоби є необхідними для належного виконання операцій Фонду. Вони використовуються для перевезення обладнання й персоналу між установами та нерідко стають першою лінією оборони в випадку нападу ворогів, аномальних чи ні. Переважна більшість наведеної нижче військової техніки – це легкі машини, що можуть бути швидко задіяні та мають менші потреби в обслуговуванні. Перевага надається транспортним засобам, що перебувають на службі у французькій армії, оскільки в такому разі зменшується потреба у використанні історії-прикриття.
Ці машини обираються серед французьких та європейських зразків, виходячи з їх вартості, надійності та необхідного технічного обслуговування, після чого їх замовляють безпосередньо у виробників через підставну компанію. Фонд також має переконатися, що виробники надаватимуть технічну підтримку та поставлятимуть запасні частини протягом усього періоду використання їх обладнання.
Зазначені нижче критерії захисту машин відповідають стандартам STANAG4569, якщо не зазначено інше. В якості озброєння на транспортних засобах зазвичай використовують кулемет FN Minimi або Browning M2.
Транспортні машини
Вантажний автомобіль для транспортних перевезень: Renault TRM 10000
Екіпаж: 1 (водій) + 2 пасажири і, залежно від версії, до 24 піхотинців.
Бронювання: /
Озброєння: /
Примітки: TRM 10000 є основним логістичним транспортним засобом Французької філії та виконує перевезення між установами обладнання, персоналу, об'єктів SCP або продукції Виробничого Відділу. Ця вантажівка широко використовується французькою армією, тому її застосування на французькій території не потребує спеціальної історії-прикриття.
Броньована машина для піхоти: Nexter TITUS
Бронеавтомобіль Фонду Titus.
Екіпаж: 2 (водій, стрілець) + 10 піхотинців.
Бронювання: Протикульове рівня 2-4, протимінне рівня 4a/3b – 4a/4b, захист від саморобних вибухових пристроїв 50-150 кг вибухової маси.
Озброєння: Кулемет або гармата від 7,62 мм до 25 мм; 40-мм гранатомет.
Примітки: Стандартний транспортний засіб Французької філії для перевезення агентів та проникнення до ворожого середовища. Здатний розвивати швидкість до 110 км / год на шосе. Придатний як для міських умов, так і для позашляхових. За допомогою змінного озброєння та бронювання може бути адаптований до великої кількості тактичних ситуацій.
Всюдихідний транспорт : Sisu Nasu NA-110
Екіпаж: 1 (водій) + 16 піхотинців.
Бронювання: Кевларове покриття.
Озброєння: Кулемет 12,7 мм на даху, можливе встановлення 120-мм протитанкової ракетної установки.
Примітки: Гусеничний транспортний засіб, розроблений для фінської армії, використовується для перевезення людей та техніки у місцевостях зі складними умовами. Дуже ефективний на снігу, також ідеально підходить для мулистої, похилої, піщаної місцевості, крім того є амфібією. Ця вражаюча пристосованість компенсує незначну швидкість – всього 65 км/год за найкращих умов. В основному застосовується на арктичних базах Фонду. Ці транспортні засоби було придбано в невеликій кількості, щоб компенсувати відсутність маневреності у складних місцевостях у колісних транспортних засобів Французької філії.
Розвідувальні машини
Машина для операцій в міських умовах: Thales Hawkei
Екіпаж: 1 (водій) + 5-6 піхотинців.
Бронювання: Протикульове вище 1 рівня, захист від мін та саморобних вибухових пристроїв 1 рівня (V-подібне дно з можливістю додаткового бронювання).
Озброєння: Можливе встановлення на даху важкого кулемета.
Примітки: Hawkei має максимальну швидкість 130 км/год на шосе, забезпечує пристойний захист своєму екіпажу та ідеально підходить для розвідувальних операцій. Цей транспортний засіб використовується Французькою філією для операцій у міських районах за необхідності додаткового захисту оперативників.
Всюдихід для розвідки та вогневої підтримки: Panhard CRAB
CRAB, обладнаний 25-мм туреллю.
Екіпаж: 2 (водій, стрілець) + 2 піхотинці [за необхідності, може бути оснащений лише водієм].
Бронювання: Протикульове 3 рівня, захист від мін та саморобних вибухових пристроїв 2 рівня (можливе додаткове протикульове бронювання до 4 рівня та противибухове до 3).
Озброєння: Дистанційно керована турель 7,62-30 мм (може бути оснащена протитанковими ракетами)
Примітки: CRAB (Combat Reconnaissance Armored Buggy – Бойовий розвідувальний броньований баггі) – легкий транспортний засіб, призначений для розвідки на будь-якій місцевості. Максимальна швидкість – 110 км/год на шосе. Як випливає з назви, здатен рухатись боком, здійснювати поворот радіусом 10 метрів і рухатися заднім ходом так само швидко, як вперед. Завдяки можливості зміни озброєння ідеально підходить в якості машини вогневої підтримки.
Машина РХБ-розвідки: Renault Trucks Defense VAB NBC
Екіпаж: 4.
Бронювання: Протикульове 3 рівня, протимінне 3 рівня.
Озброєння: /
Примітки: Французька філія обрала VAB NBC завдяки захищеності цієї машини від РХБ-зброї (радіаційна, хімічна, біологічна). Діяльність Фонду іноді може змусити його агентів стикатися з цими загрозами, отже, у такому транспортному засобі існує необхідність. Він здатен діяти в забрудненому середовищі, брати зразки та виявляти, а потім ідентифікувати хімічні чи біологічні агенти. Французька філія модифікувала свої VAB таким чином, щоб вони могли протидіяти біологічним загрозам, хоча оригінальна машина до цього не пристосована.
Бойові машини
Нейтралізаційно-штурмова машина: Panhard Sphinx PGD
Екіпаж: 3 (водій, 2 стрільці).
Бронювання: Протикульове 4 рівня (5 у фронтальній частині), захист від мін та саморобних вибухових пристроїв 4 рівня (V-подібне дно).
Озброєння: Гармата CTA 40-мм, здвоєний кулемет 7,62 мм, протитанкові ракети.
Примітки: Як найбільш захищений і найкраще озброєний легкий бронеавтомобіль у Французькій філії, «Сфінкс» використовується для прямих штурмів, захисту від широкомасштабних атак або навіть нейтралізації аномалій. Має максимальну швидкість 110 км/год на шосе і також здатний виконувати розвідувальні завдання у ворожій місцевості.
Основний бойовий танк: Nexter Leclerc
Екіпаж: 3 (командир танка, водій, навідник).
Бронювання: Композитна броня (можливе додаткове встановлення реактивної броні або протигранатометних сіток).
Озброєння: 120-мм гладкоствольна гармата (стандарт НАТО), здвоєний кулемет 7,62 мм, 7,62-мм баштовий кулемет.
Примітки: Придбано 10 екземплярів, усі вони розгорнуті для участі в обороні Зони-Алеф. Танк «Леклерк» має найважчу броню у Французькій філії. Дуже мобільний і відносно компактний для транспортного засобу такої маси, він є важливим надбанням на випадок значної атаки на Зону-Алеф.
Основний бойовий танк ведеться оцінювання: Rheinmetall - MBT Revolution
Екіпаж: 4 (командир танка, водій, стрілець, заряджаючий).
Бронювання: Композитна броня AMAP
Озброєння: 120-мм гладкоствольна гармата (стандарт НАТО), здвоєний кулемет 7,62 мм, 12,7-мм кулеметний кулемет.
Примітки: Французькою філією було придбано два танка «Революсьйон», які зараз проходять тестування. Цей танк може виявитись більш відповідним поточним потребам Фонду, якщо буде оптимізований для міських бойових дій та протистояння середньої інтенсивності проти менш добре обладнаних цілей.
Машини загородження
Система Minotaur на шасі 4x4 Matenin.
Міноукладач: Giat Minautor AC F1 на шасі Matenin 4x4
Екіпаж: 2 (водій, стрілець).
Бронювання: Бронювання кабіни.
Озброєння: 6 контейнерів з 20 укладачами ємністю по 5 мін.
Примітки: Ця система, використовувана французькою армією, здатна встановити мінне поле довжиною 2,4 км менше ніж за 5 хвилин. Маючи хорошу мобільність завдяки колісному шасі, він може швидко замінувати територію, щоб сповільнити хід об'єкта SCP (або, за необхідності, знешкодити його) чи перерізати під'їзну дорогу.
Машина протиповітряної оборони: Thales RAPIDfire
Екіпаж: 2 (водій, стрілець)
Бронювання: Протикульове 4 рівня.
Озброєння: 40-мм гармата CT40.
Примітки: Система RAPIDfire, оптимізована в якості зенітної гармати, дозволяє з великою точністю атакувати повітряні (дальність 4000 м) та наземні (дальність 2500 м) цілі. Час реакції після виявлення цілі становить 4,5 секунди. Французьке відділення використовує RAPIDfire для нейтралізації літаючих об'єктів SCP, а також захисту установ.
Інше
Машина РХБЗ: Système de Décontamination Approfondie (SDA) на шасі TRM 10000
Екіпаж: 3 (командир, 2 солдати обслуги).
Бронювання: /
Озброєння: /
Примітки: SDA (Système de Décontamination Approfondie, Вдосконалена система знезараження) використовується французькою армією для швидкого хімічного знезараження транспорту або невеликої території, що постраждала від радіації, хімічних чи біологічних агентів. Система може знезаразити бронеавтомобіль за 15 хвилин і здатна використовувати в якості джерела води природні водойми або пожежні гідранти.
Обладнання, яке раніше використовувалося, але на сьогодні було замінене новішими зразками
Бронетранспортер: VAB Mk3 RDT
Екіпаж: 10 осіб (водій, стрілець, командир + сім (7) піхотинців).
Бронювання: Протикульове 4 рівня за класифікацією НАТО (STANAG4569), захист від мін та саморобних вибухових пристроїв класу MRAP.
Озброєння: Турель з дистанційним керуванням BAE Systems TRT-25 з 30-мм гарматою.
Нотатки: Всюдихідний броньований транспорт, швидкість руху по шосе 105 км/год, здатний долати вертикальні перешкоди висотою до 150 см і траншеї шириною до 90 см. Амфібія, може бути десантований з повітря за допомогою C-130 або A400M. Використовується МОГ для швидкого пересування в агресивному середовищі.
Міноукладач: Kroton
Екіпаж: 2 особи (водій, стрілець)
Бронювання: Протикульове 4 рівня, протимінне 3 рівня
Озброєння: Кулемет 12,7 мм, 4 контейнери з 20 укладачами ємністю по 2 протитанкові/протипіхотні міни
Нотатки: Використовується для мінування території з метою сповільнення просування об'єкта SCP (або, за необхідності, його нейтралізації) або перекриття під'їзних шляхів.
Передмова
Основну частину повітряних сил Французької філії складають транспортні засоби. Вони дозволяють здійснювати автономне перевезення між установами філії обладнання, транспортних засобів, VIP-персон, об'єктів SCP чи продукції Виробничого Відділу, а також доставку тактичних загонів і мобільних опергруп до місця операції.
Бойова авіація виконує допоміжну роль, оскільки переважна більшість об'єктів SCP, що потребують втручання військової техніки, є наземними. Крім того, мілітаризовані групи особливого інтересу частіше діють на землі з огляду на обмежені можливості.
І, зрештою, авіація має важливе значення для розвідки та координації підрозділів під час широкомасштабних операцій, а в випадку Фонду – і координації цивільного повітряного руху. Також вона може бути використана для виявлення та відстеження аномалій.
Усі ці транспортні засоби, як і наземні, підбираються та оптимізуються таким чином, щоб їх обслуговування було максимально недорогим. Через це перевага надається французькій та / або європейській техніці. На вертольотах, як правило, встановлюються кулемети FN Minimi.
Вертольоти і конвертоплани
Багатофункціональний гелікоптер: Airbus Helicopters – H145M
H145M Французької філії, обладнаний 20-мм гарматою та ракетною установкою.
Екіпаж: 2 (перший пілот, другий пілот/стрілець) + 10 піхотинців при транспортній конфігурації.
Корисне навантаження: 1769 кг
Крейсерська швидкість: 248 км/год
Максимальна швидкість: 268 км/год
Межа висоти: 3000 м
Дальність польоту: 663 км
Опціональне озброєння:
- Самозахист: 2 бортові кулемети M134 «Minigun» або 12,7 mm.
- Система HForce: кулемет 12,7 мм або підвісна гармата 20 мм, ракети 68/70 мм або керовані ракети.
Примітки: H145M був затверджений у 2015 році й поступово замінив американський UH-60 «Black Hawk», який раніше використовувався Французькою філією. Цей легкий вертоліт надзвичайно універсальний та, завдяки змінній конфігурації, може виконувати найрізноманітніші місії – легкого транспорту, VIP-транспорту, медичної евакуації, розвідки, перевезення військ та вогневої підтримки. У Французькій філії ці машини обладнані системою озброєння HForce(англ.) Airbus «Option 0», що дозволяє швидко оснащувати їх для виконання бойової місії. Така ж система встановлена на H225M, що робить їх озброєння взаємозамінним. До того ж, H145M економічний, гнучкий та розроблений для спрощеного обслуговування.
Транспортний гелікоптер: Airbus Helicopters – H225M Caracal
H225M «Caracal» з кулеметом MAG-58 у польоті
Екіпаж: 3 (пілот, другий пілот, механік) + 28 десантників або 11 ношів і 4 медики.
Корисне навантаження: 5670 кг
Крейсерська швидкість: 285 км/год
Максимальна швидкість: 325 км/год
Набір швидкості: 360 м/хв
Межа висоти: 6000 м
Дальність польоту: 860 – 1325 км
Озброєння:
- Самозахист: 2 бортові 7,62 мм кулемети MAG-58.
- Система HForce: кулемет 12,7 мм або підвісна гармата 20 мм, ракети 68/70 мм або керовані ракети.
- На додаток до HForce: 20-мм бортова гармата, протичовнові торпеди.
Примітки: Надійний, універсальний та перевірений засіб, в основному виконує тактичні транспортні завдання, будь то перевезення обладнання або доставка тактичних загонів. Також може бути використаний для евакуації поранених або, завдяки стандартній системі HForce, здійснювати вогневу підтримку наземних сил. Може бути заправлений у польоті за допомогою С-130.
Штурмовий гелікоптер: Airbus Helicopters – Tigre HAD
Екіпаж: 2 (пілот і командир)
Крейсерська швидкість: 280 км/год
Максимальна швидкість: 315 км/год
Набір швидкості: 840 м/хв
Межа висоти: 4000 м
Дальність польоту: 800 – 1300 км
Озброєння: 1 гармата-чейнган (30-мм), установки по 22 ракети 68-мм, ракети «повітря-повітря» Mistral та протитанкові ракети Hellfire.
Примітка: Версія HAD вертольоту Tiger, добре озброєна і призначена для винищування, може значно підвищити вогневу міць арсеналу Французької філії. Ці машини придбані в невеликих кількостях і використовуються для нейтралізації або переслідування ворожих аномалій чи винищення неаномальної загрози в разі нападу на установи Фонду. У використанні спільно з «Каракалом» та H145M, дуже ефективні і користуються великою популярністю у французьких МОГ.
Транспорт для спеціальних місій: Boeing-Bell – MV-22B «Osprey»
Приземлення MV-V22B «Оспрі».
Екіпаж: 4 (перший і другий пілоти, 2 механіки) + 24-32 десантників.
Корисне навантаження: 9070 кг (всередині) – 6800 кг (зовні)
Крейсерська швидкість: 446 км/год на рівні моря
Максимальна швидкість: 509 км/год на рівні моря; 565 км/год на висоті 4600 м
Набір швидкості: 332 м/хв
Межа висоти: 7 620 м
Дальність польоту: 1627 км
Опціональне озброєння: Кулемет на платформі, гармата GAU-17 Minigun на донній частині.
Примітки: Конвертоплан MV-22B «Оспрі» поєднує в собі переваги вертольоту та літака, маючи змогу злітати й приземлятися вертикально, і при цьому маючи дальність польоту й максимальну висоту, набагато більші, ніж у звичайного гелікоптера. Він, зокрема, використовується МОГ під час ризикованих операцій, що вимагають вертикальної посадки та зльоту в поєднанні з високою швидкістю руху.
Літаки
Важкий транспортний літак: Lockheed Martin – C-130J «Super Hercules»
Екіпаж: 3 (два пілоти і оператор вантажно-розвантажувального обладнання)
Корисне навантаження: 19 050 кг
Крейсерська швидкість: 643 км/год
Максимальна швидкість: 671 км/год
Межа висоти: 8615 м (з навантаженням 19 000 кг)
Дальність польоту: 3330 км
Опціональне озброєння: /
Примітки: C-130J «Супер Геркулес» – це вдосконалена версія відомого C-130 «Геркулес», яка має більш ефективні двигуни, оновлену кабіну та вдосконалену авіоніку і довела свою надійність за понад 60 років використання. Ця машина застосовується французькою філією для переміщення між установами наземних транспортних засобів, персоналу та обладнання або навіть аномалій.
Ганшип: Lockheed – AC-130U Spooky II
Екіпаж: 13
Максимальна швидкість: 480 км/год
Межа висоти: 9100 м
Дальність польоту: 4070 км
Озброєння: роторна 25-мм гармата GAU-12/U Equalizer, 40-мм гармата L/60 Bofors, 105-мм гаубиця M102.
Примітки: AC-130U в якості ганшипа ідеально підходить для важкої повітряної підтримки, як для впливу на траєкторію аномалії, так і для підтримки наземних військ під час операцій проти ворожих груп особливого інтересу. Ця версія є модернізацією відомого AC-130, особливо в плані датчиків та виявлення цілі.
Морський патрульний літак: Breguet – Br 1150 Atlantique 2
Breguet Br 1150 Atlantique 2.
Екіпаж: 13 + 12 пасажирів.
Корисне навантаження: 20 000 кг
Максимальна швидкість: 650 км/год
Межа висоти: 9145 м
Дальність польоту: 16 000 км
Озброєння: 3500 кг боєприпасів у трюмі та підвісних (глибинні бомби, міни, торпеди, дві ракети Exocet, бомби з лазерним наведенням).
Примітки: Хоча «Атлантік-2» призначений для морського патрулювання, він є доволі універсальною машиною. Він застосовується Французькою філією для спостереження за своїми наземними установами і патрулювання над сушею. Також він може наносити автономні удари з повітря або атакувати погано захищені кораблі чи субмарини. Нарешті, до нього можуть бути прикріплені датчики різного типу, що дозволяє вести відстеження або спостереження за аномалією.
Літак дальнього радіолокаційного стеження: Boeing – E-3 Sentry AWACS
Екіпаж: 4 (льотний екіпаж) + 13-19 (оперативники)
Крейсерська швидкість: 805 км/год
Максимальна швидкість: 850 км/год (0,78 Махів)
Межа висоти: 12 500 м
Дальність польоту: 7400 км
Озброєння: /
Примітки: Для ведення будь-яких масштабних повітряних операцій необхідна система AWACS (Airborne early Warning and Control System, авіаційна система раннього попередження та управління), що виконує функції координації різних літальних апаратів для забезпечення кращого бачення ними середовища, а також для контролю цивільного повітряного руху. Модифікований літак цієї моделі під кодовим іменем «Великий Брат» використовувався під час порушення умов зберігання SCP-096.
Допоміжний літак дальнього радіолокаційного стеження: Lockheed Martin – EC-130E ABCCC
Екіпаж: 6 (льотний екіпаж) + 15 (оперативники)
Крейсерська швидкість: 540 км/год
Максимальна швидкість: 580 км/год
Межа висоти: 8500 м
Дальність польоту: 4260 км
Озброєння: /
Примітки: Деякі C-130 Фонду були замінені літаком EC-130E ABCCC, обладнаним системою AWACS, який використовується у ВПС США. Незважаючи на те, що ця модель вийшла з експлуатації у 2002 році, Французька філія модернізувала свої літаки та застосовує їх у випадку, якщо Sentry E-3 буде недоступний.
Безпілотні літальні апарати
Northrop Grumman RQ-4 Global Hawk.
Висотний дрон тривалого використання: Northrop Grumman – RQ-4 Global Hawk
Екіпаж: /
Корисне навантаження: /
Крейсерська швидкість: 575 км/год
Максимальна швидкість: 635 км/год
Межа висоти: 18 288 м
Дальність польоту: 45 558 км
Озброєння: /
Примітки: Цей безпілотник здатний працювати в автономному режимі протягом 36 годин і зазвичай використовується для тривалих місій з моніторингу діяльності мілітаризованих груп особливого інтересу або об'єктів SCP, які можна спостерігати з неба, наприклад SCP-015-FR. Розглядається закупівля морської версії безпілотника для виконання цих місій і в океанському середовищі. Через високу вартість Global Hawk було придбано лише декілька його екземплярів.
Середньовисотний дрон тривалого використання: EADS – Harfang
Екіпаж: /
Корисне навантаження: 250 кг
Максимальна швидкість: 207 км/год
Межа висоти: 7620 м
Дальність польоту: 2000 км
Озброєння: 2 ракети AGM-114 Hellfire (запроектована можливість).
Примітки: Основний дрон Французької філії, використовується для розвідки перед втручанням МОГ, відстеження об'єктів SCP в польоті або під час прямування до місця утримання, а також спостереження за різними установами – союзними, ворожими і цивільними. Технічно з цього дрона можна запускати ракети «повітря-земля», і французька армія планує використовувати його таким чином, але Французька філія в даний час повністю задоволена своєю повітряною вогневою силою і вважає за краще використовувати кріплення для зброї, щоб перевозити додаткові баки з паливом або додаткове оптичне знаряддя.
Проміжний тактичний дрон: SAGEM SDTI – Sperwer B
Екіпаж: /
Корисне навантаження: /
Максимальна швидкість: 240 км/год
Межа висоти: 3 800 м
Дальність польоту: 360 км
Озброєння: /
Примітки: «Sperwer» використовується, коли польова команда потребує розвідки навколишньої місцевості, а застосування великих безпілотників, таких як «Harfang» або «Global Hawk» не є можливим. Він може бути запущений з вантажівки та здатний оглядати місцевість у радіусі 150 км у видимому та інфрачервоному спектрі. Після виконання місії він автоматично повертається до місця запуску і обережно приземляється, використовуючи парашут і подушки безпеки.
Боєць МОГ ████-██ запускає RQ-11.
Легкий тактичний дрон: RQ-11 Raven
Екіпаж: /
Корисне навантаження: /
Максимальна швидкість: 95 км/год
Межа висоти: 150 м над землею, тобто 5000 м над рівнем моря.
Дальність польоту: 20 км
Озброєння: /
Примітки: Цей мініатюрний дрон дозволяє польовим командам здійснювати повітряну розвідку місцевості, коли застосування більших безпілотників не є можливим.
Обладнання, яке раніше використовувалося, але на сьогодні було замінене новішими зразками
Важкий транспортний вертоліт: Sikorsky CH-53 "Stallion"
Екіпаж: 2-52 осіб (2 пілоти, 37-50 десантників в залежності від конфігурації машини, або 24 ношей)
Крейсерська швидкість: 278 км/год
Максимальна швидкість: 299 км/год
Межа висоти: 5106 м
Набір швидкості: 750 м/хв
Дальність польоту: 839 км
Озброєння: 2 бортових кулемети GAU-21
Нотатки: Дозволяє перевозити до 19 тон вантажу.
Бойовий вертоліт: Sikorsky UH-60 "Black Hawk"
Екіпаж: 4 осіб (2 пілоти, 2 стрільці)
Крейсерська швидкість: 278 км/год
Максимальна швидкість: 296 км/год
Межа висоти: 5790 m
Набір швидкості: 270 м/хв
Дальність польоту: 1 600 км
Озброєння: 2 бортових швидкісних кулемети M134 "Minigun"; 70-мм ракети "Hydra"; ракети "повітря-земля" AGM-114 Hellfire; ракети AIM-92 Stinger
Нотатки: Гелікоптери цієї моделі використовувалися під час порушення умов зберігання SCP-096, стоять на озброєнні МОГ Дельта-3 (та інших).
Транспортний літак: Lockheed C-130 Hercules
Максимальна швидкість: 592 км/год (0,4 швидкості Маха)
Межа висоти: 7 010 м
Дальність польоту: 7 410 км
Озброєння: Дві 20-мм гармати M61 "Vulcan" ; 40-мм гармата L60 "Bofors" ; 1 105 гаубиця M102 "Howitzer" (для версії AC-130)
Нотатки: Деякі з C-130 Фонду були модифіковані згідно зі схемами літаючих командних центрів EC-130E ABCCC, обладнаних системами радіолокаційного сповіщення та керування (англ. AWACS). Незважаючи на те, що EC-130E були списані у 2002 році, вони залишаються на озброєнні Французької філії і доступні у разі відсутності E-3 Sentry.
Передмова
Французька філія має в своєму розпорядженні флот, хоча він менш розвинений, ніж його наземні й повітряні колеги. Він призначений для виконання трьох основних задач: патрулювання і спостереження прибережних установа, проведення десантних операцій та захоплення морських та підводних об'єктів SCP. Можливість морської конфронтації малоймовірна, і більшість кораблів Французької філії обладнані лише для самооборони. За доступ до портів і відповідність морському праву відповідає Відділ зовнішніх зв'язків, що забезпечує судам Французької філії можливість використовувати більшість цивільних портів світу. В інших випадках посадка і висадка може бути здійснена за допомогою транспортів-амфібій.
Попередження: В цьому розділі швидкість наведена у вузлах. 1 вузол дорівнює одній морській милі (тобто 1,85 км) на годину.
Кораблі далекого плавання
Флагманський корабель: DCNS – десантний вертольотоносець-док BPC (bâtiment de projection et de commandement) класу Mistral
Розміри: довжина 199 м, ширина: 32 м, осадка: 6,2 м, висота над ватерлінією: 64,3 м
Водотоннажність: 21 300 т при повному завантаженні
Швидкість: 18,8 вузлів
Дальність плавання: 19 800 морських міль при швидкості 15 вузлів
Екіпаж: Від 160 до 200 моряків + 450 додаткового персоналу
Озброєння: 2 гармати 20 мм Narwhal, 4 кулемети 12,7-мм M2, 2 роторні кулемети 7,62 mm M134 Minigun
Примітки: Французька філія наразі використовує лише один корабель такого типу – FSCP-001 «Бастида» (La Bastide), який на сьогодні є флагманом її флоту. Цей корабель може приймати на борт 16 гелікоптерів та 6 літаків, а також нести 4 транспортні баржі або 2 швидкісні десантні амфібії, що можуть бути використані для висадки з корабля 140 транспортних засобів і 500 військовослужбовців. На кораблі також обладнано лазарет, здатний вмістити до ста пацієнтів. Завдяки застосуванню передового електронного обладнання, BPC Французької філії можуть використовуватися для координації морських операцій, висадки десанту, захоплення об'єктів SCP та транспортування людей, техніки та обладнання. Філія адаптувала це судно для своїх потреб, додавши камери тимчасового утримання та науково-дослідницьке обладнання, внаслідок чого «Бастида» сама являє собою невелику Зону.
ДТД «Siroco» ВМФ Франції.
ДТД «Foudre» ВМФ Франції.
Десантно-транспортні кораблі: Десантний транспортний док класу Foudre
Розміри : Довжина 168 м, ширина: 23,5 м, осадка: 5,2 м
Водотоннажність: 12 000 т при повному завантаженні
Швидкість: 20 вузлів
Дальність плавання: 11 000 морських міль при швидкості 15 вузлів
Екіпаж: 240 моряків + 450 додаткового персоналу
Озброєння: 2 подвійних установки для ракет Mistral, 3 гармати 30 мм, 5 кулеметів M2 12,7 мм
Примітки: Хоча на даний момент ці кораблі зняті зі служби у французькому флоті, Французька філія зберегла свій ДТД «Атлант» (Atlas), який зараз виступає в якості корабля підтримки при «Бастиді». Корабель призначений для висадки десанту, може нести на борту 4 вертольоти «Каракал», до 100 транспортних засобів (включаючи 22 бронемашини) або контейнерів, а також 8 транспортних барж. Корабель здатен виконувати функції лазарету на 50 місць і флагмана, хоча його можливості менші, ніж у сучасних BPC. Кораблі Французької філії були модифіковані для розміщення тимчасових камер утримання та засобів безпечного транспортування об'єктів до установ.
Бойовий корабель: Фрегат класу Suffren
«Suffren» у сухому доці перед придбанням Фондом.
Розміри : Довжина 158 м, ширина 15,5 м, осадка 7,25 м
Водотоннажність: 5335 т
Швидкість: 34 вузлів
Дальність плавання: 7000 морських миль при швидкості 15 вузлів (розрахунково)
Екіпаж: 360 моряків
Озброєння: 4 ракети Exocet MM40, 10 протичовновних торпеди MU90 Impact, 2 гармати 100 мм, 4 гармати de 20 мм, 4 кулемети de 12,7 мм
Примітки: Французька філія наразі має лише одне судно такого типу: корабель ВМС Франції «Суфрен», списаний у 2001 році, придбаний незабаром після цього Фондом та перейменований у «Молот». Корабель був модернізований та значною мірою модифікований силами інженерно-технічної служби: його застарілі пускові установки ракет Masurca були видалені, ракети Exocet MM38 – замінені на Exocet MM40, а торпеди L5 – на MU90 Impact. Також була оновлена бортова електроніка, а на місце ракет Masurca було встановлено модульні камери утримання. Корабель застосовується під час ризикованих морських операцій, що потребують значної вогневої сили, – наприклад, захоплення особливо небезпечних об'єктів SCP. Незважаючи на застарілість за нинішніми військовими стандартами, такого судна більш ніж достатньо, щоб відбити напад на конвой Фонду будь-якої ворожої групи особливого інтересу. Коли «Молот» не задіяний в операціях, він виконує функції навчального судна у Дільниці-Мем.
Ескортний корабель: Kockums – Корвет класу Visby
Корвет «Visby» шведського ВМФ.
Розміри : Довжина 72 м, ширина 10,4 м, осадка 2,4 м
Водотоннажність: 640 т
Швидкість: 40 вузлів
Дальність плавання: 2500 морських миль при швидкості 12 вузлів.
Екіпаж: 43 моряки
Озброєння: 57-мм гармата Bofors, 8 протикорабельних ракет RBS-15 марки II, 4 торпедних апарати 400 мм, морські міни та глибинні бомби
Примітки: У Французькій філії зараз служать чотири корвети класу Visby. Ці кораблі становлять основну частину ракетного флоту і мають дуже розвинені можливості прихованих дій, будучи загалом невидимими для радарів за межами 22 км, що робить їх дуже ефективними під час ризикованих розвідувальних місій. Однак, хоча вони і розроблені як швидкісні штурмові кораблі, корвети Французької філії використовуються в основному для супроводу великих суден. Крім того, корвети містять платформу для легких вертольотів.
Багатоцільовий корабель: Kership – Багатоцільовий корабель класу Entrecasteaux
Розміри : Довжина 65 м, ширина 14 м, осадка 4,2 м
Водотоннажність: 2300 т при повному завантаженні
Швидкість: 15 вузлів
Дальність плавання: 5000 морських миль при швидкості 12 вузлів.
Екіпаж: 23 моряки + 20 допоміжного персоналу
Озброєння: 2 кулемети M2 12,7 мм
Примітки: B2M (Bâtiment Multi-Missions, багатоцільовий корабель) – основний корабель Французької філії. Будучи надзвичайно універсальним, він може перевозити десантну баржу місткістю 15 на людей або на одну машину 4x4, амфібію аналогічної місткості, два швидкісні човни довжиною 7 м, завантажувати на себе контейнери та транспортні засоби завдяки своєму кранові вантажепідйомністю до 17 т та буксирувати судна вагою до 30 т. На кораблі також є водяні гармати для пожежогасіння та лазарет, який може вмістити 3 пацієнтів. Це найбільш застосовуваний корабель французького відділення для всіх видів місій, включаючи захоплення морських або підводних об'єктів SCP. Коли B2M не задіяні в операціях, вони здійснюють спостереження за прибережними установами.
Наукове судно: Océa – OSV 190
OSV 190 Французької філії
Розміри : Довжина 60 м
Водотоннажність: ≈ 500 т
Швидкість: 20 вузлів
Дальність плавання: 4400 морських миль при швидкості 12 вузлів.
Екіпаж: 34 моряки + 16 науковців і техніків
Озброєння: 20-мм гармата Narwhal
Примітки: OSV 190 в даний час є стандартними науковими суднами Французької філії і нараховують два судна, приписані до Дільниці-Мем («Ніколя Фламель» і «Нострадамус»). Судно початково призначене для океанографічних досліджень і обладнане змінюваними лабораторіями загальною площею 115 м2. Крім того, на його кормовій поверхні площею 160 м2 можна перевозити камеру для тимчасового утримання завдяки наявності портального крану. Нарешті, OSV може транспортувати операційний човен нового покоління та спускати його за допомогою крана на воду. Одне таке судно в супороводі B2M, як правило, першими відправляють до виявленої морської аномалії.
Підводна техніка
Атомний підводний човен: Ракетний підводний човен класу Le Redoutable
«Le Redoutable» французького ВМФ.
Розміри : Довжина 128,7 м, ширина 10,6 м, осадка 10 м, висота над ватерлінією: 11 м
Водотоннажність: 8 080 т на поверхні, 8 920 на глибині
Швидкість: 25 вузлів при повному завантаженні
Екіпаж: 135 підводників
Озброєння: демонтовано
Примітки: Французька філія на сьогодні має лише два підводних човни цього типу: старі човни ВМФ Франції «Громовержець» (Le Foudroyant) і «Незламний» (L'Indomptable), списані у 1998 та 2005 роках, відповідно, і тепер перейменовані як «Жюль Верн» (Jules Verne) та «Солодка Мрія» (Doux Rêveur). Силами інженерно-технічної служби човнам було оновлено електроніку, видалено торпедні апарати і встановлено підводні камери утримання та пристрої для запуску дронів. Перша з цих субмарин зараз діє в якості невеликої автономної Зони, а другий виконує функції навчальної субмарини в Дільниці-Мем.
Глибоководний океанографічний апарат: Батискаф класу Nautile
«Нотіль», музей «Cité de la Mer» у Шербурі.
Розміри : довжина 8,00 м, ширина 2,70 м, висота 3,81 м, маса (на глибині 6 000 м) 19,5 т
Водотоннажність: /
Швидкість: 1,7 вузла
Дальність плавання: 7,5 км
Екіпаж: 3
Озброєння: /
Примітки: Родич знаменитого батискафа «Нотіль» (Nautile) Французького інституту океанічних досліджень, «Аммоніт» використовується Французькою філією для вивчення підводних об'ектів на глибині до 6000 м. Він несе велику кількість наукового обладнання (зокрема, два роботизованих маніпулятора і може виконувати як океанографічні, так і археологічні завдання. Але його вартість і, перш за все, повна відсутність озброєння, не дозволяють його застосовувати в достатньо небезпечних локаціях.
Victor 6000 у Паризькому морському музеї.
Дистанційно керований апарат: Victor 6000
Розміри : 3,1 × 1,8 × 2,1 м
Швидкість: 1,5 вузла
Дальність плавання: В залежності від довжини кабелю.
Екіпаж: /
Озброєння: /
Примітки: Виготовлений на основі «Victor 6000», підводний безпілотник «Schblurk 8000» може бути спущений з океанографічного судна або субмарини класу Le Redoutable. Він виконує ту ж функцію, що і його пілотований аналог, але в основному використовується під час місій, які занадто довгі або занадто небезпечні для «Аммоніта» з людьми на борту.
Десантна техніка
CTM французького ВМФ висаджує вантажівку.
Десантна баржа: CTM
Розміри : Довжина 23,80 м, ширина 6,35 м, осадка 1,17 м, висота над ватерлінією: 9 м
Водотоннажність: 150 т при повному завантаженні
Швидкість: 9,5 вузлів
Дальність плавання: 380 морських миль при швидкості 8 вузлів.
Екіпаж: 4 моряків
Озброєння: 2 кулемети 12,7 mm
Примітки: CTM (Chaland de Transport de Matériel, транспортна баржа) широко застосовується у ВМФ Франції та дозволяє перевозити і десантувати людей, транспортні засоби й обладнання на узбережжя під час десантних операцій.
Десантний катамаран: CNIM – EDA-R
EDA-R вивантажується з BPC.
Розміри : Довжина 30 м, ширина 12,8 м, осадка 2,5 м (порожній), 0,6 m (завантажений)
Швидкість: 30 вузлів, 20 вузлів при повному завантаженні
Дальність плавання: 1000 морських міль при швидкості 15 вузлів.
Екіпаж: 7 моряків
Озброєння: /
Примітки: EDA-R (Engin de débarquement amphibie rapide, швидкісне десантне судно) Здатен швидко пересуватися і перевозити 80 тон обладнання або транспортних засобів (приблизно стільки важить один танк «Leclerc» або 6 БТРів).
Легкі човни
Напівжорсткий човен: Операційний човен нового покоління (EDO NG) Zodiac Milpro
Довжина: 6,7 м
Водотоннажність: 2900 кг при повному завантаженні
Швидкість: 30 вузлів, 20 вузлів при повному завантаженні
Екіпаж: 2 + 14 пасажирів
Озброєння: Кулемет 7,62 мм
Примітки: Ці швидкісні човни перевозяться на борту B2M і використовуються для перехоплення суден, що втручаються до операції, для патрулювання території поблизу прибережних установ, або ж для розгортання команди дайверів. З невідомих причин морський персонал Французької філії називає ці човни «Bleh» («Фігня»).
Каяк для коммандос: SB Commando Mark VI
SB Commando Mark VI з двома бійцями МОГ ████-██.
Розміри: довжина 5,4 м, ширина 0,74 м
Вага: 55 кг у знарядженому стані
Корисне навантаження: 350 кг
Екіпаж: 2
Примітки: Цей каяк має розміри, придатні для його випуску через торпедний апарат підводного човна, і в п'ять разів збільшує дальність плавання бойового плавця. Ідеально підходить для інфільтрації або для занурення в стороні від основного судна (наприклад, для проходження через вимоїну).
Передмова
Летальна зброя, використовувана Фондом, має дві основні функції: уповільнення чи знерухомлення аномалій та проведення оборонних чи наступальних операцій проти мілітаризованих груп особливого інтересу. Всі наведені нижче примірники зброї були перевірені в бою і довели свою надійність.
Калібри стандартизовані за допомогою використання стандартних боєприпасів НАТО, хоча також був обраний калібр 5,7 х 28 мм з огляду на його певні переваги.
Кожний вид бойового персоналу має доступ лише до певних патронів: співробітники служби безпеки можуть використовувати тільки 5,7 × 28 мм боєприпаси SS190, офіцери тактичних загонів зазвичай використовують стандартні калібри НАТО, тоді як агенти мобільних оперативних груп мають доступ до цілого ряду боєприпасів залежно від їхньої місії.
Короткоствольна зброя
Пістолет: FN – Five-seveN
Набої: 5,7 × 28 мм SS190
Ємність магазину: 20 набоїв
Ефективна далекобійність: 50 м
Вага (без набоїв): 630 г
Довжина: 208 мм
Примітки: Стандартний пістолет служби безпеки. Використовує ті ж набої, що і FN P90.
Револьвер: Manurhin – MR 73
Набої: .357 Magnum / 9-мм Parabellum / .38 Special / .357 Magnum Mega Match
Ємність магазину: 6 набоїв
Ефективна далекобійність: 50 м
Вага (без набоїв): 1,07 – 1,19 кг, залежно від довжини ствола
Довжина: 195 мм – 234 мм, залежно від довжини ствола
Примітки: Револьвер, що раніше стояв на озброєнні поліцейських, жандармів і бійців спецпідрозділів та іноді використовується й досі завдяки його зупиняючій потужності, точності і надійності.
Довгоствольна зброя
Пістолет-кулемет: FN – P90
Набої: 5,7 × 28 мм SS190
Ємність магазину: 50 набоїв
Швидкострільність: 900 пострілів на хвилину
Ефективна далекобійність: 200 м
Вага (без набоїв): 2,54 кг
Довжина: 500 мм
Примітки: Стандартна зброя служби безпеки. Кулі SS190 здатні пробити кевларовий бронежилет, але не бетонні стіни, що робить P90 зручним для використання у приміщеннях. З огляду на це, а також на компактні розміри, ця зброя добре підходить для оборони Зон.
Штурмова гвинтівка: FN – SCAR
FN SCAR-L (вгорі) та FN SCAR-H (внизу).
Набої: SCAR-L : 5,56 × 45 мм НАТО – SCAR-H : 7,62 × 51 мм НАТО
Ємність магазину: SCAR-L: 30 набоїв / SCAR-H: 20 набоїв
Швидкострільність: SCAR-L : 650 пострілів на хвилину / SCAR-H : 600 пострілів на хвилину
Ефективна далекобійність: 300 – 400 м
Вага (без набоїв): SCAR-L: 3,5 кг / SCAR-H: 3,9 кг
Довжина: SCAR-L : 620 мм – 850 мм залежно від типу / SCAR-H : 770 – 997 мм залежно від типу
Примітки: FN SCAR – модульна штурмова гвинтівка, доступна у багатьох варіантах для різних типів операцій (наприклад, існує снайперський варіант). Може бути обладнана різними додатковими засобами (ліхтар, приціл, гранатомет тощо). Стандартне озброєння тактичних загонів.
Штурмова гвинтівка: Gilboa – Snake
Набої: 5,56 x 45 мм стандарт НАТО (.223 Remington)
Ємність магазину: 2 магазини по 30 набоїв
Швидкострільність: 500 пострілів на хвилину
Ефективна далекобійність: 300 м
Вага (без набоїв): 4,2 кг
Довжина: 800 мм (495 мм зі складеним прикладом)
Примітки: Ця екзотична зброя на базі напівавтоматичної гвинтівки AR-15 має по два магазини, казенники та стволи, що дозволяє випустити вдвічі більше боєприпасів, ніж звичайна гвинтівка. Для типового для вогнепальної зброї використання проти цілей-людей ця розробка виявилася непрактичною, змушуючи стрілка нести подвійний запас амуниції. Тим не менш, Французька філія придбала невелику кількість цих гвинтівок, через її здатність до ведення масованого вогню, що може бути корисним для уповільнення певної аномалії.
Помпова рушниця: Franchi – SPAS 12
Набої: картеч 12 калібру / 70-мм кулі для гладкоствольної зброї
Ємність магазину: 6-7 + 1
Швидкострільність: різна
Ефективна далекобійність: 20-30 м
Вага (без набоїв): 4,1 – 4,4 кг
Довжина: 1040 мм (930 мм зі складеним прикладом)
Примітки: Дробовик, міцний та надійний, хоча й дорогий. Його основні тактичні вади – велика вага та складність механізму. Зброя може бути налаштована на режим напівавтоматичного вогню без необхідності перезарядження поміж пострілами. Корисний проти аномалій, чутливих до вогнепальної зброї.
Снайперські гвинтівки
Протипіхотна снайперська гвинтівка: Sako – TRG M10
Набої: 7,62 x 51 мм стандарт НАТО (.308 Winchester) / .300 Winchester Magnum (7,8 x 67 mm) / .338 Lapua Magnum (8,58 x 69,20 мм)
Ємність магазину: 7 – 11 набоїв (залежно від калібру)
Швидкострільність: Залежно від стрільця.
Ефективна далекобійність: 800 м (.308 Winchester) / 1100 м (.300 Win. Mag.) / 1500 м (.338 Lap. Mag.)
Вага (без набоїв): 5,7 – 6,5 кг (залежно від довжини ствола та застосованого калібра)
Довжина: 790 – 1216,5 мм (залежно від довжини ствола та розкладеності прикладу)
Примітки: Снайперська гвинтівка. Основна перевага – можливість зміни ствола (і типу боєприпасів) у польових умовах без використання інструментів. Таким чином, залежно від операції, зброя може бути використана як проти піхоти, так і проти техніки.
TRG M10 входить до стандартного обладнання тактичних загонів та МОГ Французької філії.
Протитранспортна снайперська гвинтівка: PGM – Hécate II
Набої: 12,7 x 99 НАТО (.50 BMG)
Ємність магазину: 7 набоїв + 1 у патроннику
Швидкострільність: Залежно від стрільця.
Ефективна далекобійність: 1800 м
Вага (без набоїв): 15,8 кг
Довжина: 1370 мм (1120 мм без прикладу)
Примітки: Французький аналог гвинтівок Barrett. Використовується агентами МОГ або СБ, коли необхідно поєднати важку вогневу потужність і точність.
Кулемети
Кулемет: FN – Minimi
Набої: 5,56 x 45 мм НАТО (для версії Para або M1) / 7,62 × 51 мм НАТО (для версії Minimi 7,62)
Ємність магазину: магазин на 30 або 50 набоїв, стрічка на 100 або 200 набоїв.
Швидкострільність: 700 або 1100 пострілів на хвилину.
Ефективна далекобійність: 1 000 метрів для 7,62 – 600 метрів для 5,56
Вага (без набоїв): 6,5 – 6.85 кг з триногою (версії M1 і Para) / 8 кг (версія 7,62)
Довжина: M1 і 7.62 – 1038 мм / Para – 900 мм (725 мм зі втягнутим прикладом)
Примітки: FN Minimi – стандартний кулемет Французької філії, який може бути встановлений на більшості його транспортних засобів. Перевірка та використання багатьма арміями по всьому світу довела, що Minimi – це зброя надійна і витривала.
Важкий кулемет: Browning – M2
Набої: 12,7 × 99 мм НАТО (.50 BMG)
Ємність магазину: стрічка на 105 набоїв (є варіанти на 50 і 100 набоїв)
Швидкострільність: 500 пострілів на хвилину
Ефективна далекобійність: 1200 метрів
Вага (без набоїв): 38,100 кг (72,620 кг з триногою M3)
Довжина: 1653 мм
Примітки: Браунінг М2, який іноді називають просто «.50» – стандартний важкий кулемет Французької філії. Він може бути встановлений на більшості її транспортних засобів за необхідності використання значної вогневої сили. Враховуючи його масу, він дуже рідко використовується пішим персоналом. Цей кулемет продемонстрував незвичайну довговічність і має репутацію надійної зброї.
Гранатомети
Багатозарядний гранатомет: Rippel Effect – MGL XRGL40
Набої: Гранати 40 x 46 мм або 40 x 51 мм
Ємність магазину: 6 гранат
Швидкострільність: 2 постріли на секунду (напівавтоматичний)
Ефективна далекобійність: 375 м (40 × 46 мм) / 800 м (40 × 51 мм)
Вага (без набоїв): 4,9 кг
Довжина: 770 мм (розкладений приклад) – 680 мм (складений приклад)
Примітки: Гранатомети нечасто застосовуються у Фонді, але іноді це буває необхідним при протистоянні особливо міцним об'єктам SCP чи для димової завіси.
Гранатомет: M79
Набої: Гранати 40 x 46 мм
Ємність магазину: 1 граната
Швидкострільність: 6 пострілів на хвилину (залежно від стрільця)
Ефективна далекобійність: 375 м
Вага (без набоїв): 2,7 кг
Довжина: 731 мм
Примітки: Після появи MGL XRGL40 на озброєнні, M79 були виведені з експлуатації опергруп Фонду. Тим не менш, надійність механізму і потужність цього гранатомету роблять його більш безпечним. Деякі користувачі M79 вважають його однозарядність перевагою, яка дозволяє більш вдумливо витрачати боєприпаси.
Гранатомет: M79 «вкорочений»
Набої: Гранати 40 x 46 мм
Ємність магазину: 1 граната
Швидкострільність: 6 пострілів на хвилину (залежно від стрільця)
Ефективна далекобійність: 200 m (приблизно)
Вага (без набоїв): 1,3 кг
Довжина: 350 мм
Примітки: Вкорочена версія застосовується для запуску газових/димових гранат (використання гранат наступального або оборонного типу може призвести до травми зап'ястку) деякими досвідченими членами МОГ.
40 мм гранати
Зброя: MGL XRGL40, M79, M79 «вкорочений»
Примітки: Гранати 40 x 46 мм називають "повільними", 40 х 51 мм – "швидкими". Вони існують у багатьох варіантах: протитанкові, кумулятивні, протипіхотні осколкові, димові, з сіткою (для іммобілізації цілі), газові (з летальним або нелетальним газом), світлові, розвідувальні («граната» запускає на висоту камеру спостереження) тощо. Вибух може здійснюватися за таймером або при зіткненні.
Вогнемети
Вогнемет: M2
Набої: Газоподібна запалююча суміш та азот під тиском
Швидкострільність: 7 секунд на струмінь полум'я
Ефективна далекобійність: 28-33 м
Примітки: Хоча цей вогнемет класифікований як летальна зброя, у першу чергу він застосовується для зачистки та знезараження великих територій, а не для бою. Особливо ефективний для стерилізації великих територій, що зазнали біологічного зараження.
Обладнання, яке раніше використовувалося, але на сьогодні було замінене новішими зразками
Кулемет LWMMG .338 General Dynamics
Набої: Norma Magnum 8.6 x 64 мм
Швидкострільність: 500 пострілів на хвилину
Ефективна далекобійність: 1700 м (максимальна далекобійність: 5600 м)
Вага без набоїв: 10,9 кг з сошкою / 16,1 кг з триногою типу M192
Довжина: 1244 мм
Магазин: стрічка на 500 набоїв
Нотатки: LWMMG – далекобійний кулемет, ідеальний для прикриття території. Може бути встановлений на транспорті.
Передмова
Зброя нелетальної дії у Французькій філії використовується для двох основних задач: підтримування порядку в установах та знерухомлення, уповільнення або усипляння об'єкта SCP чи персони особливого інтересу, щоб зробити можливим їх захоплення.
Слід пам'ятати, що використовувати таку зброю слід з обережністю: хоча вони й не призначені напряму для вбивства своєї цілі, певні види зброї, представлені нижче, можуть спричинити смерть у разі неправильного використання або особливої чутливості цілі.
Деякі з цих видів зброї можуть бути за певних умов видані і співробітникам, які не належать до бойового персоналу.
Електрична зброя
Електричний пістолет: Taser – X26
Боєприпаси: 2 x електроди, розташовані у передній частині.
Ємність:1 постріл на заряд
Енергія: 2 міліампери, 50000 вольт
Ефективна далекобійність: 7,6 м
Довжина: 290 мм
Примітки: Призначений для блокування центральної нервової системи гуманоїдної цілі з метою її короткого знерухомлення. Може бути використаний для захоплення персон особливого інтересу. Не рекомендовано застосовувати його проти об'єктів SCP, надчутливих до електрики. Тейзер входить до стандартного обладнання служби безпеки.
Пневматична зброя
Пневматична рушниця: FN – FN 303
Боєприпаси: нелетальні, 18 мм, запускаються за допомогою стиснутого повітря.
Ємність: 15 набоїв
Енергія: 33 Дж
Ефективна далекобійність: 50 м
Довжина : 740 мм
Примітка: Ця зброя використовується в якості першої відповіді у разі заворушень серед персоналу класу Delta.
Пневматичний пістолет: FN – FN303 P
Боєприпаси: нелетальні, 18 мм, запускаються за допомогою CO2
Ємність: 7 набоїв
Енергія: 25 Дж
Ефективна далекобійність: 20 м
Довжина : 290 мм
Примітка: Стандартна зброя охоронців камер персоналу класу Delta. Виконує ту ж функцію, що і FN 303, з тією різницею, що пістолет можна носити на поясі.
Нелетальні набої, 18 мм, стандарт.
Боєприпаси нелетальної дії, 18 мм
Зброя: FN 303, FN 303 P
Примітка: Нелетальні 18-мм боєприпаси розроблено з метою зменшити ризик тяжких поранень. Основний їх ефект становить собою фізичну травму, здатну швидко зупинити і нейтралізувати стандартну гуманоїдну ціль. Залежно від місії та типу набоїв можуть мати місце додаткові ефекти – наприклад, може застосовуватися незмивна фарба або подразнюючі речовини.
Дротикометна зброя
Гвинтівка-дротикомет та обладнання для її обслуговування.
Гвинтівка-дротикомет
Боєприпаси: одноразові автоматичні шприці: стандартні, типу I чи типу II; варіант A чи B.
Ємність: 1 шприц
Енергія: 60 Дж
Ефективна далекобійність: 50 м
Примітка: Дротикова гвинтівка дозволяє усипити з відносно безпечної відстані більшість живих істот, що мають нормальну фізіологію. Таким чином, вона дає змогу захоплювати живі об'єкти SCP або персон особливого інтересу.
Пістолет-дротикомет та обладнання для його обслуговування.
Пістолет-дротикомет
Боєприпаси: автоматичні одноразові шприці одноразові автоматичні шприці: стандартні або типу I; варіант A.
Енергія: 20 Дж
Ефективна далекобійність: 15 м
Ємність: 1 шприц
Примітка: Дротиковий пістолет виконує ту ж функцію, що й його довгоствольний еквівалент довгого пістолета, але пропонує кращу мобільність та менш помітний.
Автоматичний одноразовний шприц, 30 мм / 3,5 мл.
Шприці-дротики
Зброя: Дротикомети (гвинтівка і пістолет)
Довжина голки : 30 мм (стандарт), 45 мм (Тип I), 50 мм R (Тип II)
Ємність: 3,5 мл (стандарт), 5 мл (варіант A), 10 мл (варіант B)
Примітка: Гіподермальні шприці застосовуються для анестезування гуманоїдних цілей або живих органічних об'єктів SCP.
Основний ефект цих набоїв полягає у загальному анестезуванні цілі протягом 30 секунд (з розрахунку на стандартного гуманоїда). Можуть мати місце побічні ефекти, в залежності від дози та типу набоїв, у вигляді втрати спогадів та більш чи менш важкої алергічної реакції.
Слід зазначити, що 45-мм голки типу I та 50-мм типу II R (що значить "renforcé", посилений) і шприци варіантів A і B є модифікаціями або власними розробками Фонду, які виготовляються у спеціалізованих майстернях виробничої служби і не продаються.
Різне
Демонстрація дії липкої піни на манекені.
Липка піна
Зброя: Каністра під тиском.
Примітка: Липка піна, що викидається з каністри під тиском, застосовується для обмеження руху мішені, швидко застигаючи при контакті з повітрям. При використанні у великих кількостях дозволяє іммобілізувати і масивні об'єкти SCP.
Передмова
Фонд не прагне широко використовувати прототипи, оскільки прототипам, як правило, властиві дефекти. Тим не менш, певне обладнання, яке ще знаходиться на етапі тестування, було придбане Французькою філією з огляду на його переваги. Наведене нижче обладнання не має широкого використання у філії, але проходить випробувальну фазу, результати якої визначать його майбутнє використання.
Немоторизовані екзоскелети
На співробітниці демонстраційного відділу «Lockeed Martin».
На співробітнику демонстраційного відділу «Lockeed Martin».
Lockeed Martin, модель Fortis
Опис: Цей екзоскелет вдало обходить проблеми, з якими стикаються моторизовані та гідравлічні системи. Його робота заснована на системі перенесення ваги на землю. Принцип його дії базується на системі передачі ваги на землю. Хоча він не дозволяє, на відміну від військових прототипів, нести важкий вантаж на спині, тим не менш, він розроблений, щоб полегшити людині перенесення вантажу у руках. Цей екзоскелет розроблений спеціально для інженерів і робітників, які повинні використовувати важкі інструменти – вагою по десять кілограмів чи більше або неодноразово протягом робочого дня. Він дозволяє піднімати ваги до шістнадцяти кілограмів на витягнутій руці, значно зменшуючи втомлюваність користувача. Улюбленець працівників виробничої та інженерно-технічної служб.
Примітка: Воєнізований варіант розглядається. Хоча екзосколет і дозволить солдату нести 16 кілограмову зброю + пакет боєприпасів (наприклад, кулемет FN Minimi та кілька кілограмів боєприпасів), система передачі ваги на землю різко сповільнить бійця, не дозволяючи йому бігти.
Моторизовані екзоскелети
Екзоскелет моторизований гідравлічний: Lockeed Martin, модел HULC (Human Universal Load Carrier)
Демонстрація гнучкості моделі HULC.
Модель HULC у «оперативній» конфігурації.
Модель HULC у «вантажній» конфігурації.
Опис: Хоча він ще знаходиться на стадії прототипу, цей військовий екзоскелет призначений для того, щоб дозволити солдатові переносити важкий вантаж, рухаючись з нормальною для піхотинця швидкістю. Модель HULC працює без датчиків і керується за допомогою природних рухів носія. Перевагами цього пристрою є його універсальність (завдяки різноманітним точкам кріплення та можливості налаштування), невеликі габарити, що мінімально ускладнюють рух солдата, та потужна гідравлічна система високого тиску. Солдат, екіпірований моделлю HULC, може нести до 90 кг на спині, на грудях або у руках зі швидкістю до 5 км/год на марші або 16 км/год у разі бігу. Модель HULC може бути доповнена додатковим бронюванням, системами терморегуляції (охолодження і/або обігріву), або комплектом датчиків, детекторів і систем зв'язку (з оглядом на те, що встановлення цього обладнання зменшує корисне навантаження пристрою).
Тим не менше, вадами цього пристрою є його здатність працювати в автономному режимі протягом лише восьми годин максимум (на сьогодні) і небезпека, яку він становить у випадку пошкодження. Зрозуміло, що у разі неполадки (через зношення, пошкодження від пострілів або навіть вплив якогось об'єкта SCP) пристрою, який сам по собі важить майже 24 кг без батарей, та з вантажем до 90 кг, його носій стане нездатним пересуватися та буде змушений якнайшвидше вибиратися з екзоскелету.
Примітки: Компанія Lockheed Martin планує вирішити проблемі зі строком автономної роботи літій-іонних батарей (8 годин) їх заміною на паливні елементи, які, теоретично, подовжать автономність до 72 годин безперервного використання. Тим не менш, використання такого джерела енергії включає в себе радіоактивну небезпеку у випадку пошкодження системи живлення.
Прототип: Проект TALOS (Tactical Assault Light Operator Suit) Міністерства оборони армії США
Актуальний прототип проекту TALOS, представлений розробником.
Опис: Задуманий і розроблений в якості прототипу бойового екзоскелета, що поєднуватиме у собі переваги екзоскелета і бронекостюму, здатного витримати влучання куль дрібного і середнього калібру. Повні дані по цьому товару в даний час засекречені, але деяка інформація доступна:
- Застосована броня заснована на магнето-реологічній рідині (здатній тверднути при впливі магнітного поля або електричного струму).
- Пристрій включає в себе бойовий екзоскелет, призначений для підвищення сили носія для всіх цілей (включаючи удари кулаками).
- Пристрій включає в себе систему моніторингу життєвих показників носія, таких як температура тіла, частота серцевих скорочень і рівень гідратації.
- Шолом планується обладнати системою нічного бачення III покоління і тактичним дисплеєм, що зможе надавати мапи, статистичні дані та іншу інформацію в режимі реального часу.
Примітки: З огляду на статус цього пристрою як прототипу, Фонд придбав лише десяток примірників TALOS для цілей тестування та розробки.
На сьогодні цей пристрій не використовується у польових умовах.