Що це таке та куди я потрапив?
Це колективний творчий науково-фантастичний літературний проєкт, який не має єдиної лінії оповіді, але є в єдиному сетинґу. Головні ідеї проєкту - аномальні явища, взяття їх під контроль та вивчення, а також загадки та питання, відповіді на які завжди залишаються частковими та не завжди однозначними.
Це все насправді?
Так, звісно ж секретна організація тримає свою базу даних у відкритому доступі, де з нею можуть ознайомитися всі підряд.
Звичайно ж, ні. Ми - творча громада, а сам сетинґ SCP - це вигадка, фантастика.
Як я можу до вас приєднатися?
По-перше, зареєструйтесь на сайті Wikidot. Далі - вам треба пройти на сторінку "Приєднатися до сайту". Наразі коментувати та оцінювати статті можуть усі охочі.
Це щось на зразок рольової гри?
Ні. Деякі особистості описані досить докладно, але це всього лиш персонажі, які створені для статей та розповідей. Збіг імен не означає того, що ця людина відіграє персонажа. Автор англійської версії ЧаПи - Брайт, а не директор Брайт. Автор цієї сторінки -
murzei_chaos, а не д-р Мурзей. Якщо коротко, то доктор/агент/інша посада (Ім'ярек) - це персонаж, а просто (Ім'ярек) - це автор. А точніше - доктор/агент/інша посада (Ім'ярек) в описах об'єктів, протоколах експериментів та розповідях - це персонаж, а (Ім'ярек) у посібниках та коментарях - це сам автор.
Також нагадуємо, що всі випадкові збіги імен, назв та інших даних із реальними персонажами, організаціями та іншими об'єктами - випадкові.
Це все створили ви?
Більша частина контенту перекладена з англійського сайту організації, інша частина є перекладом з іншомовних сайтів. Але частина контенту цілком створена учасниками україномовної філії - такі сторінки позначаються теґом UA.
Що таке Філії Фонду SCP?
Це версії головного сайту, зроблені для іншомовних аудиторій. Кожна філія містить як переклади матеріалів із головного сайту, так і унікальний контент, створений мовою сайту філії. Сайти деяких філій містять також переклади матеріалів з інших філій.
Чи можу я взяти участь у перекладі матеріалів з інших сайтів чи в створенні унікального контенту?
Так, але перед тим вам найперше треба прочитати весь цей посібник - та інші посібники, особливо ті, що вказані в цьому документі, та дотримуватись усіх наших правил. Робота з перекладу та створення нового контенту координується на іншому сайті - на Полігоні - вам також треба приєднатися й до нього.
Список усіх філій можете знайти на цій або цій сторінках.
Навіщо Фонд взагалі зберігає ці об'єкти? Чи не простіше їх просто знищити?
Ні. По-перше, сама місія Фонду у тому, щоби як охороняти людство від аномалій, так і охороняти аномалії від людства. Лише у виняткових випадках, коли існування деякої аномалії несумісно з підтриманням приємних умов існування людства, приймається рішення про її знищення або нейтралізацію.
По-друге, деякі аномалії за правильного використання можуть бути дуже корисними як для людства, так і для Фонду. Інші ж неможливо або вкрай складно знищити через їхні властивості. Також деякі об'єкти можуть стати в пригоді, якщо виникне крайня потреба знищити інший об'єкт.
Я хочу створити проєкт, що ґрунтується на SCP Foundation. Чи можу я це зробити?
За більш докладною інформацією дивіться наш посібник щодо ліцензійної політики. Коротко кажучи:
- Контент із цього та інших філій можна вільно використовувати в некомерційних цілях.
- Матеріали головного англомовного сайту розповсюджуються під ліцензією Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported. Це значить, що ці матеріали можна використовувати як у некомерційних, так і в комерційних цілях. Винятком є ілюстрація до об'єкта SCP-173 - Скульптура, яка є інтелектуальною власністю скульптора Ідзумі Като та фотографа Кейсуке Ямамото. Заборонено використовувати зображення та візуальний образ SCP-173 у комерційних цілях.
- Матеріали з цього сайту - як неповторний контент, так і переклади - також розповсюджуються під ліцензією Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported.
- Умови використання матеріалів з інших сайтів можуть як збігатися, так і відрізнятися від умов використання матеріалів із цього або головного сайту.
- Якщо ви все ж таки бажаєте використовувати матеріали з цього або інших сайтів - на всяк випадок зв'яжіться з авторами відповідних текстів та адміністраторами сайтів, де вони розташовані. Навіть якщо ви не зобов'язані це робити через ліцензію.
Я хочу створити / Я вже створив художню роботу за тематикою сетинґу SCP Foundation. Де я її можу розмістити?
Для художніх робіт є англомовний сайт Visual Records. Поки що розділу для художніх робіт на цьому сайті не передбачено, але якщо ви бажаєте їх розмістити тут, звертайтесь до адміністраторів цього сайту. Або просто продемонструйте свої роботи на Полігоні. Якщо вони будуть високої якості, ми зробимо спеціальний розділ для них і на цьому сайті.
Що таке гра "SCP Containment Breach"?
Це гра за мотивами сетинґу SCP Foundation. Ні, ця гра не була створена учасниками цього або англомовного сайтів. За питаннями щодо гри звертайтесь на офіційний сайт проєкту - SCP Containment Breach.
Те ж саме стосується гри "Сходи" за мотивами об'єкта SCP-087. Також аналогічне стосується проєкту "TheVolgun's voiceover" - щодо нього переходьте на канал Youtube The Volgun.
Що таке "меметична загроза"? Чи може вона бути небезпечною для мене?
Ні. Меметична загроза - це випадкові зображення чи текст, які вам на цьому сайті ніяк не загрожують. Ну може, якщо у вас дуже чутлива психіка…
Текст деяких статей змінюється в мене на очах!
Могутність движка Wikidot дає змогу вбудовувати javascript прямо в статті. Це може використовуватися для імітації деяких аномальних ефектів об'єктів. Або для інших цілей.
Я думаю, я бачив SCP-об'єкт / Я сам (мій родич, сусід, кіт, собака) є SCP-об'єктом!
За вами вже виїхали. Ні, просто у вас дуже буйна уява. SCP - це фантастика.
Навіщо у вас присутнє вікове обмеження в 14 років?
Чотирнадцять років - це вік, коли люди здебільшого починають ставати досить зрілими, щоби бути частиною нашої спільноти.
Мені менше ніж 14 років, але я вже досить зрілий! Чи можна зробити виняток для мене?
Ні, не можна. Але ви не зобов'язані вказувати ваш справжній вік. Та якщо ви будете поводитися тут як зріла людина, ніхто не буде до вас чіплятися з питаннями щодо вашого віку.
Що таке SCP-об'єкти?
Об'єктами називають аномалії, які можуть бути можуть бути як власне об'єктами - предметами, речовинами, пристроями, рослинами, тваринами та навіть людьми або іншими суб'єктами з аномальними властивостями, так і аномальними явищами або місцевостями. Кожному об'єкту присвоюється осібний номер у базі даних Фонду.
Що таке клас об'єкта?
Грубо кажучи, клас об'єкта - це простий спосіб вказати на складність процедур утримання аномалії. Є чотири основних класи - "Безпечний", "Евклід", "Кетер", "Тауміель". Об'єкти класу "Безпечний" не є безпечними в побутовому сенсі цього слова; їхня "безпечність" позначає, що якщо їх сховати та не чіпати, вони не зможуть заподіяти шкоду - хоча деякі "безпечні" об'єкти можуть спричинити великі руйнування або катастрофи, якщо вони попадуть у руки зловмисних або невмілих людей. Клас "Евклід" найчастіше присвоюють об'єктам, які демонструють автономну поведінку, і які неможливо утримувати просто заховавши їх. Розумні чи живі об'єкти чи такі, котрі просто демонструють не до кінця зрозумілу поведінку класифікуються здебільшого як Евкліди. Клас "Кетер" присвоюється тим об'єктам, які проявляють автономну поведінку і які можуть створити глобальну катастрофу - і здебільшого активно прагнуть це зробити. Зберігання об'єктів класу "Кетер" потребує особливо важких та ресурсомістких процедур утримання, багато з яких відрізняються параноїдальністю або аморальністю. Клас "Тауміель" - це особливий клас, "антиКетер", і він присвоюється особливо цінним об'єктам, які можуть, навпаки, уберегти Всесвіт від катастрофи. Цих об'єктів дуже мало, і вони дуже засекречені. Так, вони теж є аномаліями, які хоч і можуть врятувати світ від одних небезпек, можуть створити інші небезпеки - і їхнє використання дозволяється лише в крайньому разі.
Деякі об'єкти на поточний час втратили свої аномальні властивості - вони класифікуються як "Нейтралізовані". Інформація щодо "нейтралізованих" та їхні залишки зберігаються на випадок, якщо буде знайдено схожі аномалії. Також є об'єкти, які є незвичайними навіть на тлі інших аномалій, і яким за це присвоюються особливі класи (наприклад, "Ембла" - аномалія, яка, згідно з однією гіпотезою, створила всі інші аномалії) - але такі особливо незвичайні об'єкти дуже-дуже рідкісні. Як квест пропоную вам знайти ще хоча б два об'єкти (можливо, на англійському сайті), які мають незвичайний клас.
Так, якщо атомна бомба була б SCP-об'єктом, то вона мала б клас "Безпечний", а якщо SCP-об'єктом був би хижий тигр, він був би класифікований як "Евклід". А якщо цей хижий тигр був би невразливим, і міг би самостійно літати та кидатися атомними бомбами, то він був би "Кетером". А чарівна клітка, у якій цей тигр втрачає свої здібності, була б "Тауміелем". А коли б цей тигр помер, та його кістки зберегли б у наукових цілях, вони б класифікувалися як "Нейтралізований".
Ще один момент - Фонд ніколи нікого не посилає "на чергування на Кетері" у якості покарання за якусь помилку чи провину. Направляти на об'єкт, що може спричинити кінець світу, співробітника, який допустив помилку на менш небезпечному об'єкті - жахлива дурість, неприпустима у Фонді.
Що таке "Особливі умови зберігання"?
"Особливими умовами зберігання" (скорочено ОУЗ) називаються спеціальні процедури та заходи для утримання аномальних властивостей об'єкта та зберігання його самого від руйнування. ОУЗ як оберігають людство від аномального впливу SCP-об'єктів та шкоди, яку вони можуть спричинити людству, довкіллю або Всесвіту - так й уберегти самі об'єкти від шкоди, яку може причинити їм людство, довкілля або свої власні аномальні впливи. ОУЗ повинні охоплювати ту інформацію, яку мусить знати усякий співробітник, який буде працювати із самим об'єктом або поруч з об'єктом.
Які об'єкти треьа прочитати передусім?
Які забажаєте. Можете почати з найбільш рейтингових - з тих, які сподобалися найбільшої кількості учасників сайту. Нижче подано список із 25 найбільш рейтингових об'єктів:
Можете також почати з "класики" - це старі та найбільш відомі серед фанатської громади об'єкти.
Декілька порад:
1) не обмежуйтесь читанням першої тисячі об'єктів з англійського сайту.
2) не обмежуйтесь читанням лише тільки об'єктів з англійського сайту. У нас є як оригінальні об'єкти, так і переклади об'єктів із деяких інших сайтів - наприклад, об'єкти російського сайту, об'єкти французького сайту.
3) не обмежуйтесь читанням лише тільки об'єктів. Без інших матеріалів розуміння атмосфери сайту буде неповним.
Що таке "протоколи експериментів","звіти про інциденти", "протоколи інтерв'ю"?
Це матеріали, кожний із яких належить до певного об'єкта, але вони були оформлені як окремі файли.
Що таке "оповідання" та "канон-хаб"?
Оповідання - це короткі історії, що стосуються всесвіту сетинґу SCP Foundation. Нижче подано список із 25 найбільш рейтингових оповідань:
Канон-хаб - це групи історій на якусь загальну тематику, які стосуються сетинґу SCP Foundation.
Що таке "обґрунтовані", "гумористичні" та "архівні" об'єкти?
"Обґрунтовані" - це об'єкти, аномальні властивості яких стали цілком зрозумілими та більш не вважаються аномаліями. Вони позначаються суфіксом -EX. Перелік обґрунтованих об'єктів знаходиться тут.
"Гумористичні" - це об'єкти, які написані в жанрі гумору - це може бути жарт на тему іншого об'єкту Фонду, або на якусь іншу тематику. Гумористичні об'єкти позначаються суфіксом -J, і винесені у окремий список.
Архівні об'єкти - це об'єкти, які були видалені з основного списку SCP-об'єктів, але збережені в іншому місці. Вони позначаються суфіксами -ARC, -V та -D. Докладніше щодо архівних об'єктів читайте тут.
Мені часто попадаються фрагменти тексту на зразок [ВИДАЛЕНО] та [ДАНІ ВИДАЛЕНО] а також "чорні квадратики" ██. Що це таке?
У рамках сетинґу SCP - багато матеріалів цього сайту імітують секретні документи, які ви читаєте в ролі співробітника секретної служби. Звісно, не завжди ви є співробітником, якому можна знати усю секретну інформацію. Чорні квадратики для того, щоби вкривати маленькі фрагменти тексту - частіше всього це дати та імена суб'єктів. Плашка "[ВИДАЛЕНО]" позначає маленькі фрагменти тексту або навіть одно слово, яке було вилучено із доступної вам версії документу. Плашка "[ДАНІ ВИДАЛЕНО]" позначає великі вилучені фрагменти тексту - від декількох речень до декількох абзаців.
Поза рамками сетинґу SCP - ці плашки для того, щоби підтримувати атмосферу недомовленості. Звісно, гарним тоном вважається, щоб автор тексту сам знав, що саме ховається поза плашками. Іноді ви можете самі здогадатися - що саме було сховано плашками; але іноді можливо декілька варіантів того, що саме може бути за плашкою - у такому разі вони покликані стимулювати вашу уяву. Також приховування плашками та квадратиками даних суб'єктів, дат та часу, назв місць та іншого подібного покликані зменшити суперечність між сетинґом Фонду та реальним світом.
Ні, звичайно ви не можете дізнатись, що конкретно було приховано за плашками. Найчастіше повної версії документу з плашками просто немає. Але з цього правила є декілька винятків.
Що таке аномальні предмети та аномальні явища?
Коротко кажучи - це прості аномалії. Описи аномальних предметів, явищ та того подібного значно коротші за описи SCP-об'єктів, в них значно менше матеріалів.
Аномальні предмети як і SCP-об'єкти, є аномаліями, але вони не потребують особливих умов зберігання, та щодо них накопичено дуже мало експериментального матеріалу. Аномальні явища - це явища, які виходять за рамки відомих законів природи, але які сталися лише один раз, або тривали дуже короткий час, та тому не могли бути взятими на утримання Фондом.
У деяких філіях відокремлюються інші "прості аномалії" - наприклад, аномальні локації. В української філії є дозволеним такий критерій - якщо "просту аномалію" можна легко перемістити - то це аномальний предмет; якщо ж її переносити неможливо або дуже важко - це локація.
Що таке амнезіаки?
Якщо коротко - це особливі хімічні речовини, які можуть стирати пам'ять. Найчастіше амнезіаки використовуються для приховування інформації щодо існування аномалій від широкої публіки. Іноді амнезіаки використовуються також для подолання деяких аномальних впливів, або для стирання з пам'яті співробітників Фонду тієї інформації, розповсюдження якої бажано максимально обмежити навіть серед співробітників Фонду, або яка може заподіяти шкоду.
Докладному опису амнезіаків присвячені відразу два посібники - 1, 2.
Що таке рівні допуску?
Рівень допуску - це код, який присвоюється конкретному співробітнику, то показує, до якої саме секретної інформації цей співробітник має доступ.
Усього є 6 головних рівнів допуску - з 0 до 5. 0-й та 1-й присвоюється тим співробітникам, які не мають доступу до аномалій. Так, це можуть бути співробітники відділу постачання, прибиральники, співробітники їдальні, медики. 0-й від 1-го відрізняється тим, що співробітники з 1-м рівнем допуску працюють у безпосередній близькості до камер утримання аномалій, хоча й не мають права володіти якоюсь конкретною інформацією щодо SCP-об'єктів. Співробітники з 0-м рівнем допуску можуть працювати в тих заставах Фонду, у яких у звичайному режимі не утримається ніяких SCP-об'єктів і не проводиться ніяких процедур з аномаліями.
Рівень допуску 2 здебільшого мають дослідники та польові агенти організації. Рівень допуску 3 може бути присвоєно куратору певного об'єкта, рівень допуску 4 - директору Зони. Рівень допуску 5 мають лише члени Ради Наглядачів O5. Їм доступна будь-яка інформація щодо аномалій - іноді крім тієї, саме знання якої може заподіяти шкоду тому, хто її знає.
Іноді можуть вводитися додаткові рівні допуску, які дають доступ до якоїсь особливої інформації. Також якщо співробітнику треба дати доступ тільки до секретної інформації, яка стосується тільки якогось певного об'єкта, події або іншої аномалії, йому може бути присвоєно рівень допуску на зразок 4/179 - що означає, що співробітник, якому було присвоєно цей рівень допуску, має доступ до інформації щодо об'єкта SCP-179, до якої мають доступ співробітники з 4-м рівнем допуску.
Хто такі співробітники класу D?
Коротко кажучи, це "гарматне м'ясо", "витратний людський матеріал" Фонду, люди, яких не шкода посилати на смерть, отримання травм або на дещо гірше. Найчастіше співробітники класу D приймають участь у небезпечних дослідах. Більшу частину співробітників класу D набирають в основному з ув'язнених, особливо ув'язнених довічно або засуджених на смерть, але іноді згідно з протоколом 12 витратний персонал може набиратися з інших ув'язнених, цивільних та навіть [ВИДАЛЕНО].
Першого числа кожного місяця всі співробітники класу D підлягають ротації. Що мається на увазі під ротацією - обробка амнезіаками та переведення на інший об'єкт, а може і знищення - вирішувати вам. Деяких співробітників класу D роблять постійними членами персоналу, але такі випадки не часті.
Що таке Рада Наглядачів O5?
Наглядачі O5 - це найвище керівництво Фонду. Офіційно існує всього 13 наглядачів. Вони мають доступ до майже будь-якої інформації у Фонду, та приймають найбільш важливі рішення.
Більш докладна інформація щодо рівнів допуску, співробітників класу D, Ради Наглядачів O5 та іншого персоналу Фонду є в цьому посібникові.
Я часто зустрічаю фразу "немає канонів". Що вона значить?
Вона значить, що різні об'єкти та оповідання сетинґу SCP не повинні в усьому узгоджуватися один з одним. Та коли ви будете самі писати новий об'єкт або нове оповідання, ви не повинні враховувати інші об'єкти та оповідання. Як це все узгоджується в рамках одного всесвіту - якщо бажаєте, можете вигадати самі - наприклад, Фонд може просто бути в декількох різних паралельних версіях всесвіту. Але якщо у вас є більш вишукана версія, як узгодити два на перший погляд суперечливі оповідання, то можете надати свою версію на суд місцевої публіки - звичайно, цікаво та грамотно оформивши її.
Як взаємодіють одна з одною різні філії Фонду?
Довгий час після заснування був лише англомовний сайт SCP Foundation. Але у 2011-му року, коли сетинґ SCP зацікавив російську спільноту, було створено російськомовний сайт, на якому розміщувались як переклади, створені членами англомовної філії, так і оригінальна творчість російськомовних фанатів SCP Foundation. Через деякий час з’явилися аналогічні сайти на інших мовах. Повний (мабуть) їхній перелік ви можете подивитися тут.
Як філії взаємодіють у рамках всесвіту SCP Foundation? Звісно, вважається, що різні філії керуються однією радою наглядачів O5. Для одних філій (наприклад, російської) на цьому взаємодія з рештою філій Фонду закінчується. В інших філіях у своїх об'єктах допускається покликання на об'єкти англійського сайту та використання персонажів англомовної філії. Але, якщо пробувати додавати реалістичності, то навряд чи керівництво Фонду дозволить тісну взаємодію різних філій без вагомої причини. Скоріш за все, працівники однієї філії здебільшого не будуть навіть знати про існування інших філій. Але якщо ви напишете дуже цікаве оповідання, де все буде не так, як мовиться вище, то ми будемо лише раді.
Чому ж філії Фонду поділяються за мовним принципом, а не за територіальним чи державним? Це ще одна загадка Фонду, ще один привід спробувати написати цікаве оповідання. Або можна просто проігнорувати цей факт.
Що таке Особливі Події?
Коротко кажучи, Особливі Події - це катастрофи, які можуть спричинити небезпечні об’єкти - або необережне чи зловмисне поводження з навіть безпечними об'єктами. Деякі ворожі групи особливого інтересу також прагнуть спричинити Особливу Подію. Одним із завдань Фонду є не допустити початку Особливих Подій - або в разі їхнього початку повернути світ до нормального стану.
Класифікація Особливих Подій є в цьому посібникові.
Хто такі "Групи особливого інтересу"?
У світі SCP Foundation не тільки Фонд цікавиться аномаліями. Є багато інших організацій, які мають діло з аномаліями. Усі вони відрізняються підходами до аномалій та по-різному ставляться до Фонду. Так, деякі з груп особливого інтересу (надалі - ГОІ) також прагнути обороняти людство від загроз і нормальність світу від аномалій, хоч і роблять це своїми методами. Такими ГОІ, наприклад, є "Глобальна Окультна Коаліція" та "Відділ Незвичайних Подій ФБР". Інші з ГОІ використовують аномалії у своїх егоїстичних цілях або заради розваги. Сюди належать організації на зразок бізнесменів з "Маршал, Картер та Дарк Лімітед.", які заробляють на аномаліях, та неформальний клуб артистів "Ну як, круто?". Інші організації цілком ворожі до Фонду та його місії, та прагнуть влаштувати на землі Особливу Подію. Сюди належать "Церква Розбитого Бога", "Саркіцистскі культи" - релігійні культи, метою яких є віддати світ нелюдським силам, та колишня частина Фонду - "Повстанці Хаосу". Окремо варто згадати Долоню Змія, яка прагне примирити людство та світ аномального. Також тут є інші раси (наприклад, девіти, бігфути, феї), саме існування яких пов'язане з аномаліями.
Фонд часто співпрацює з ГОІ, які мають схожу мету та засоби її досягнення. Але відомі випадки, коли навіть ворожі до Фонду організації співпрацювали з ним перед загрозою знищення Землі та Всесвіту, і віддавали йому об'єкти, з якими не могли вправитися самі.
Повний перелік ГОІ є в цьому посібникові.
На деяких сторінках зовсім інше оформлення
Так, це трапляється на сторінках матеріалів деяких ГОІ та Канонів. Могутність Wikidot-у дає змогу виставляти до деяких сторінок особливе оформлення. А ще інколи Wikidot глючить, та навпаки, не завантажує оформлення. Що ж подіяти, за могутність треба платити!
Коли я переходжу за деякими посиланням, то потрапляю на порожню сторінку. Чому?
Багато статей містять посилання на інші статті. Й іноді ми не встигаємо їх перекласти. У такому разі будемо раді, якщо ви допоможете нам із перекладом.
Де я можу знайти переклади матеріалів сайту іншими мовами?
Зліва знизу в спеціальному тулбарі з заголовком "Іншими мовами" є перелік посилань на сторінки інших філій, де є переклади цих сторінок іншими мовами. Або оригінал тексту, якщо спочатку він був написаний для іншої філії.
Що таке сайт SCP-INT і SCP-UN?
Спочатку англомовний сайт не передбачав розділів для перекладів об'єктів із національних філій. Але потім для того, щоби зібрати переклади матеріалів національних філій на англійську мову було зроблено особливий сайт - SCP-INT.
SCP-UN розшифровується як "Underrepresented Languages Incubator". На цьому сайті розміщуються переклади статей мовами, філій яких ще немає.
Я бажаю створити власну філію на мові %назва_мови%
Скористайтесь цим посібником. Звісно ж, будемо тільки раді, але якоїсь допомоги ми не обіцяємо. Також звертаємо вашу увагу на вищевказаний сайт SCP-UN - можливо, там уже є переклади вашою мовою. І юзери, які її знають. Будемо раді, коли ви зробите переклади наших авторських матеріалів на свій сайт.
Що таке RPC authority?
Через [ДАНІ ВИДАЛЕНО] у спілці англомовного сайту SCP Foundation виник розкол, який призвів до того, що низка юзерів покинули сайт, та заснували відгалуження під назвою RPC Authority. RPC розшифровується як Research, Protection, Containment. Переклади матеріалів сайту на українську доступні та на нашому сайті у спеціальному розділі. Усі матеріали з цього сайту помічаються теґом "rpc".
Якщо ви знаєте, що було причиною розколу, та навіть симпатизуєте одній зі сторін конфлікту, то все ж не треба розпалювати тут ненависть між Фондом та його відгалуженням. Офіційна позиція української філії в тому, що ми любимо і Фонд, і RPC.
Чи ґрунтується SCP-173 на Плачущих Янголах (Weeping Angels) або на Мандрівнику Краю (Enderman) з Minecraft?
Ні. Це вони на нас ґрунтуються. Плачущі Янголи були придумані через пару місяців після SCP-173, а це було ще у 2007-му році. Мандрівник Краю був придуманий у 2010-му році, набагато пізніше.
Чи помру я, якщо я прокручу сторінку SCP-001 донизу? Чи можна мені прочитати SCP-2000?
Якщо ви відкриєте та прочитаєте будь-який документ із цього сайту, то найгірше, що може з вами статися - це негативні емоції, якщо стаття вам дуже не сподобається. випадок, якщо у вас дуже буйна фантазія та ну дуже чутлива психіка, не розглядаємо Загалом, статті на зразок SCP-001 та SCP-2000 людям здебільшого дуже подобаються. …але за вами вже виїхали…
Я хочу написати SCP-об'єкт або оповідання.
Перш за все, нагадуємо, що як створення унікального контенту, так і перекладання відбувається через Полігон.
Так, дехто з адміністрації має право розміщувати переклади відразу на Головний, але це не значить, що так можна робити вам.
Отже, вам насамперед треба приєднатися до Полігону. Для цього напишіть листа до когось з Адміністрації, і вам вишлють запрошення на Полігон. Надалі - читайте правила Полігону і слідуйте наданим інструкціям.
Ой, а там дуже багато. А можна коротше?
Ні, не можна. Вам треба прочитати всі правила, та дотримуватись їх.
А про що у вас взагалі не варто писати?
Можна писати про все - нема поганих ідей, є погані реалізації. Але в нас є перелік ідей, які вважаються штампами. Про написане там теж можна писати, але вам потрібно буде постаратись.
Також не бажано писати про актуальні соціальні та політичні події. Також не треба постити порнографічні або чорнушні розповіді.
Як дізнатись, чи є вже об'єкти, дуже схожі з моєю ідеєю?
Можете скористатися пошуком. Або можете спитати у відповідному розділі на форумі.
Я задумав написати якийсь об'єкт, але на цьому/іншому сайті вже є схожі. Можна мені спробувати його опублікувати?
На одному тільки англомовному сайті вже приблизно 4000 об'єктів, і тому збіг та повторення ідей неминучі. Але якщо у вашому об'єкті є щось оригінальне, то можете спробувати.
Можна взяти за основу концепцію з аніме, книги, фільму чи чогось ще?
З одного боку, плагіат нам не потрібен. За відвертий плагіат тут можна одержати попередження та навіть бан. З іншого боку, якщо ви під час написання унікального об'єкта або розповіді надихаєтесь якимись концепціями з культури або народної творчості, то нічого поганого в цьому немає.
У мене є претензія щодо якоїсь іншої статті.
Якщо це стаття автора з української філії (позначені теґом "ua"), у такому разі ви можете зв'язатись із її автором, та висловити йому свої претензії. Якщо ж ця стаття - переклад матеріалу іншої філії, то тоді вам прийдеться шукати його на сайті іншої філії. Тут, ймовірніше, ви зможете лише зв'язатись із перекладачем матеріалу.
Нагадуємо, що авторів та перекладачів ви можете знайти за сторінками авторства. Наприклад, таких: "авторство об'єктів української філії", "авторство об'єктів англомовної філії" та інших.
Також нагадуємо, що автор не буде не зобов'язаний відреагувати на ваші претензії.
Чи можна влаштовувати перехресні експерименти з декількома об'єктами?
Можна! Але все ж таки в рамках розумного. Так, навряд чи буде дозволено проводити перехресні експерименти двох об'єктів класу Кетер або влаштовувати перехресні експерименти, які з великою ймовірністю можуть зіпсувати об'єкт або щодо яких заздалегідь відомо, що вони ні до чого гарного не призведуть. Якщо перехресний тест проводиться з об'єктом іншої філії, то бажано вказати в описі об'єкта, що його було перевезено до іншої Зони.
Крім того, хорошим тоном було б зв'язатися з автором об'єкта, з яким ви збираєтесь проводити перехресний дослід, особливо якщо сам автор належить до української філії. Це буде корисно ще й тому, що автор допоможе вам краще зрозуміти ідею свого об'єкта, і заодно зрозуміти, що саме повинно статися під час перехресного досліду.
Також пропонуємо прочитати Посібник із перехресних експериментів.
А можна просто вказати, що мій SCP треба тримати якнайдалі від іншого SCP?
Окрім крайніх випадків, наприклад, якщо під час перебування об'єктів на відстані в менш ніж декілька кілометрів може статися подія класу K, не треба. Об'єкти зазвичай тримають окремо один від іншого й без вагомої причини не наближають один до іншого й не дають їм контактувати.
А як щодо персонажів, МОГ, Зон англомовної або інших філій? Їх використовувати можна?
Знову ж, персонажі й МОГ інших філій зайняті працею у своїх філіях, і їм потрібна вагома причина, щоби виявитися присутніми під час дослідів з об'єктами української філії. І хоча це повністю не заборонено, загалом воно не вітається. Теж саме стосується Зон - в української філії є свої Зони (позначаються "Зона UA-<номер_зони>"), де і відбувається більша частина подій, пов'язаних з українською філією Фонду. І вам потрібна дуже вагома причина, щоби події, які належать до української філії, відбувалися на території Зон інших філій.
Що стосується ГОІ англомовної та інших філій - їх використовувати можна, але бажано використовувати лише такі, діяльність яких не обмежується межами власної країни. З іншого боку, якщо ви напишете цікаву історію про те, як, наприклад, агенти Зони UA-80 мали вагому причину поїхати до Японії, і зіткнулися там із членами якоїсь цілком японської ГОІ, ми будемо тільки за.
Гаразд, а як щодо персонажів, МОГ, Зон та іншого української філії? Можу я їх використовувати?
Звичайно. Але все ж бажано дотримуватися канону. Наприклад, д-р Мурзей працює в Зоні UA-80, і навряд чи він опиниться в іншої Зоні. МОГ "Ваші старші брати" займається захопленням аномальних тварин і схожих на них аномалій, і не стане займатися геологічними роботами.
А можна вигадати своїх персонажів, МОГ, Зони?
Можна, але краще не перекривати вже наявні. Наприклад, дві різні МОГ, які займаються однією й те ж справою, точно не потрібні.
Чи можу я вибрати для свого об'єкта особливий клас (Аполіон, Ембла або щось подібне)?
Звісно, можете. Але нагадуємо, що особливий клас надається тільки дуже особливим об'єктам. І якщо ваш об'єкт з особливим класом сам не буде дуже особливим, то його доля буде лежати десь між переписуванням і видаленням.
Для того, щоби вирішити, чи заслуговує ваш об'єкт особливого класу, можна скористатися наступною думкою. Вочевидь, усередині всесвіту Фонду з кожним конкретним стандартним класом пов'язано багато стандартних процедур та протоколів. Тому якщо ваш об'єкт настільки особливий, що для нього ліпше зробити версію всіх цих процедур та протоколів із нуля, а не підкорегувати старі, то, мабуть, він заслуговує особливого класу.
Зможу я вимагати видалення свого об'єкта або розповіді із сайту?
Передовсім нагадуємо, що всі авторські матеріали, що розміщені на цьому сайті, автоматично підпадають під дію ліцензії CC-BY-SA 3.0, тому якщо один суб'єкт (наприклад, ви) опублікує якийсь матеріал під цією ліцензією, будь-який інший суб'єкт (наприклад ми) можемо вільно й не питаючи у вас дозволу розміщати цей матеріал на своєму сайті (наприклад, тут). Тому відповідь - ні.
З іншого боку, ми не зобов'язані їх розміщувати, тому ми можемо видалити ваші матеріали за вашим запитом лише тільки з Полігону. Якщо ваш матеріал попадає на Головний сайт, він автоматично стає власністю спілки сайту, і якщо ви розміщуєте тут якісь матеріали, ви з цим погоджуєтесь. Якщо ж ви не бажаєте погоджуватись із цією умовою, то не публікуйте нічого на нашому Головному сайті й на Полігоні.
А можу я написати гумористичний об'єкт або розповідь?
Можете. Але не треба робити гумористичні об'єкти з гумором категорії B.
Я розмістив свою авторську статтю на Полігоні. Чому її мінусують?
Тому що вона не подобається юзерам. Скоріш за все, у вашої статті погане оформлення або ви не виконали правила. Зазвичай, тут стараються виправити або або допрацювати статті, які не є безнадійними.
Я розмістив статтю на Головному сайті. Чому її видалили?
Розміщати статті на Головному сайті дозволяється лише або адміністрації, або з дозволу адміністрації і згідно з правилами. Розміщуйте ще в обхід правил, і вас заблокують.
А як щодо перекладів?
Переклади також робляться лише через Полігон. Якщо хтось з адміністрації розміщує переклади відразу на Головному, то це не значить, що так можна робити і вам.
Також нагадуємо, що перекладання теж робиться згідно з встановленими правилами - дивись вкладку "Я хочу перекласти об'єкт/оповідання/інший матеріал".
Я розмістив авторську статтю на Головному згідно з усіма правилами і з дозволу адміністрації, але з часом її рейтинг опустився до негативної відмітки. Її видалять?
Скоріш за все, її просто перемістять до Архіву. Або можуть узяти на переписування.
Мою статтю видалили на Полігоні. Можу я її доробити та розмістити знову?
Звісно ж, і можете це робити не один раз.
Можу я проголосувати за авторську статтю на Полігоні?
Якщо ви приєдналися до Полігону, то так, можете. Але гарним тоном буде, якщо ви до цього залишите коментар, що саме вам сподобалось у статті, а що ні, і що на вашу думку треба виправити.
Я не вмію складати цікаві об'єкти або оповідання, і навіть не вмію перекладати з іншої мови. Чи можу я зробити внесок до сайту?
По-перше, залишайтесь спокійним і ввічливим. Можете просто написати цікавий коментар до якогось об'єкта. Можете просто оцінити матеріали, які вам сподобались, або навпаки, не сподобались. Можливо, ви маєте якісь корисні технічні навички.
По-друге, ніколи не пізно навчитись.
Якщо ваш коментар виявляється дуже великим (строчок так десять та більше), то сховайте його під спойлер. Робити це треба так:
[[collapsible show="+ Увага! Довгий коментар: відкрити" hide="- Увага! Довгий коментар: зачинити"]]
ВАШ ДОВГИЙ КОМЕНТАР
[[/collapsible]]
Чи можна мені редагувати сторінки на цьому сайті?
Тільки для виправлення граматичних або пунктуаційних помилок. Також у цьому разі обов'язково помічайте теґи вичитування. Якщо ви бачите грубі помилки перекладу, то краще за все запропонуйте виправлення в коментарі до статті. Теж саме, якщо ви, наприклад, побачите грубі помилки в технічних та/або історичних моментах у якоїсь авторської статті.
Якщо ж ви просто хочете зробити статтю іншого автора "краще", то тоді - ні, не можна. У крайньому разі зв'яжіться з автором та запропонуйте йому доповнити його статтю.
Я хочу видалити свою статтю з цього сайту.
Не факт, що ми вам це дозволимо. Видалення статей на вимогу автора дозволено тільки з Полігону. Якщо ви розміщуєте на цьому сайті або на Полігоні щось, то ви цим даєте згоду надалі використовувати ваші матеріали без вашого дозволу. Не пишіть нічого для цього сайту, якщо ви не згодні з цим.
Так, якщо були прецеденти видалення чиїхось статей за вимогами авторів, то це не значить, що це ж саме зроблять і для вас.
Я створив нову статтю на Полігоні. Чому її всі критикують?
Не всі поділяють вашу думку щодо вашої статті. Хоча є невеличкий шанс, що інші юзери просто не зрозуміли всієї її концепції.
Якщо мою статтю на Полігоні видалять, то що мені за це буде?
Нічого. Тобто зовсім нічого. Від цього не застрахований ніхто.
Чи можу я повернути свою видалену на Полігоні статтю на місце?
Так. Якщо, звичайно, ви її покращили. Деякі ідеї лише потребують допрацювання. Але краще витримати деякий час між видаленням старої статті та розміщенням її нової версії.
Крім того, нагадуємо, що повністю видалена із сайту стаття є повністю видаленою. Wikidot не має технічних засобів для повернення видалених статей. Тому про всяк випадок зберігайте собі ваші статті на локальному комп'ютері або десь ще.
Чи можна голосувати за свої статті?
Лише на Головному. На Полігоні - ні. Насамперед, і так ясно, що вам ваша стаття подобається. Ця заборона спрощує підрахунок рейтингу, необхідного для переносу, і є тестом для авторів на самодисципліну.
З іншого боку, статті на Головний потрапляють уже після деякої обробки (а іноді й доробки) іншими авторами, і, потрапивши туди, вони вже не є власністю автора. Тому вам є сенс ставити "+" за написану вами статтю. З іншого боку, з часом стандарти сайту щодо гарних статей можуть змінитись, і ви можете в тому числі поставивши "-", вимагати переміщення до архіву або переписування тієї статті, яку написали раніше.
Чи можу я мінусувати статті авторів, які мені не подобаються як особистості?
Голосування проводиться за зміст самих статей, а не за персон, які за ними стоять. Якщо вас викриють за таку поведінку, то це може закінчитися для вас дуже погано (навіть блокуванням).
Чи можу я розмістити статтю відразу на Головному сайті?
Ні. У жодному разі.
Чи можу я потрапити до Адміністрації?
Якщо будете довго приносити користь сайту та дотримуватися правил, то, можливо, так.
Ну й на всяк випадок…
За що тут можуть заблокувати:
Тут можуть заблокувати за такі систематичні дії:
- Псування статей.
- Створення сміттєвих сторінок.
- Розміщення статей в обхід Полігону (окрім тих випадків, коли на це є особливий дозвіл від Адміністрації)
- Ображання інших користувачів та використання нецензурних слів у спілкуванні (розповіді та інші матеріали з нецензурними словами робити можна, якщо вони звично там будуть доречні).
- Розміщення порнографічних зображень та гуро.
- Грубий плагіат.
- Завантаження зображень лише для використання на інших сайтах (з дозволу адміністрації можливий виняток).
- Вимоги порушити ліцензію та зробити виняток для себе чи когось іншого.
- Відкрита та нав'язлива пропаганда політичних, релігійних або інших соціальних поглядів.
- Відкрита та пропаганда ненависті та ворожнечі (або нестримної любові) до якихось соціальних груп (окрім ненависті до вікі-вандалів та самих пропагандистів).
- Деанонімізація юзерів без дозволу суб'єкта.
- Погрози до когось зі спілки із сайту.
- Пропозиції щодо зміни Логотипу сайту.
Найперше нагадуємо, що всі тексти, які містяться на цьому сайті, розповсюджуються за Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported License. Це значить, що вони можуть без дозволу автора або когось іншого розповсюджуватись як в оригінальному, так і в зміненому вигляді, як безкоштовно, так і за гроші. Якщо ви пишете якийсь текст для цього сайту, ви даєте право спілці сайту в особі Адміністрації надалі використовувати ваші тексти без вашого дозволу й не маєте право його відібрати.
По-друге, авторів (і перекладачів) у нас заведено вказувати. Для вказівки авторів є спеціальні сторінки: Авторство об'єктів української філії, англомовної філії, інших філій, гумористичних об'єктів та іншого.
Що таке похідний проєкт?
Це будь-який твір, який охоплює елементи сетинґу SCP Foundation. Це може бути логотип, окремий об'єкт, персонаж чи щось інше, або все це разом. Популярний приклад - гра SCP: Containment Breach.
Чи можу я створити похідний проєкт?
Так, можете, але для цього вам треба дотримуватись умов ліцензії Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported License (далі CC-BY-SA 3.0.), а саме:
- Похідний проєкт повинен розповсюджуватися під ліцензією CC-BY-SA 3.0. (пункт ShareAlike).
- У похідному проєкті повинні знаходитися посилання на джерело та оригінальних авторів (пункт Attribution).
Інформацію щодо ліцензування треба розмістити на видному місці, щоби до вас не було питань як до автора похідного твору, а також щоби захистити ваш твір від недоброзичливого використання.
Під спойлером надано приклад такого посилання:
Цей твір розповсюджується під ліцензією Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported.
- Джерело: [ПОСИЛАННЯ]
- Автор оригіналу: [ПОСИЛАННЯ]
- Автор перекладу: [ПОСИЛАННЯ]
Чи можу я опублікувати свій похідний твір під іншою ліцензією?
Ні, не можете. Це заборонено умовами ліцензії CC-BY-SA 3.0.
Чи можу я використовувати свій похідний твір у комерційних цілях?
Якщо ви дотримуєтесь усіх інших вимог ліцензії (вказуєте посилання на джерело та оригінальних авторів), то так. Але, зверніть увагу - ліцензія CC-BY-SA 3.0 хоча й дозволяє комерційне використання, але забороняє забороняти використання некомерційне.
Так, гра SCP: Contrainment Breach може продаватися на дисках (комерційне використання), але її можна й цілком законно розповсюджувати на торрент-трекерах.
Примітка: Зображення SCP-173 "Скульптура" є інтелектуальною власністю скульптора Ізуми Като та фотографа Кейсуке Ямамото, і не може використовуватись у комерційних цілях без дозволу авторів.
Я помітив, що мій вклад використовується в похідному творі, але не ліцензований належним чином. Що мені робити?
Передусім зв'яжіться з автором похідного твору й повідомте його про необхідність змінити ліцензію. Якщо він не погодиться, то зв'яжіться з Licensing Team англомовного сайту. Ці люди спеціалізуються на розв'язанні ліцензійних питань і загалом наглядають за коректним ліцензуванням похідних від SCP матеріалів.
Якщо ви маєте труднощі з тим, щоби зв'язатися з Licensing Team - наприклад, не знаєте англійської мови, - зверніться до адміністрації нашого сайту, ми вам допоможемо.
Я помітив, що мій вклад хоча й ліцензовано належним чином, але використовується так, як мені не подобається. Що мені тоді робити?
Якщо з юридичної точки зору все гаразд, то ви не маєте права заперечувати автору використовувати ваш вклад. Але ви можете спробувати його якось переконати відмовитися від використання вашого вкладу або зробити це якось інакше.
Так що ж таке SCP Foundation?
Ми - останній бастіон ладу та безпеки у світі, де закони природи потрохи розмиваються під впливом аномалій. Ми обороняємо людство від небезпек, що крадуться вночі, від злих людей і нелюдей, які мають силу поза межами уяви. Ми є вартовими див і тюремниками мрій. Ми те, завдяки чому світ є.
Ми - збірка нердів, які присвячують свій час сайту зі страшилками та фантастичними творами. Ми - диваки з інтернету, які вигадали собі веселий світ, та люблять жити в ньому й розвивати його. І ми запрошуємо вас стати одним із нас. Наше гасло - "We will make SCP Real!"
Ще раз - що таке SCP?
SCP розшифровується як "Secure, Contain, Protect" (Охороняти, Утримувати, Захищати) або "Special Containment Procedures" (Особливі Умови Зберігання). Українською - ОУЗ.
Коли було засновано цей проєкт?
Перший об'єкт - SCP-173 - було вигадано ще у 2007-му році, перша версія цієї вікі англійською мовою на editthis.info була заснована на початку 2008-го, і переїхала на Wikidot у середині 2008-го.
За більш докладною інформацією щодо історії англомовної філії можете звернутися до цієї нитки.
Україномовна філія була заснована
murzei_chaos 10 листопада 2016-го року і визнана офіційною 8 травня 2018-го року.
Я маю/створив картинку, яка підійде до якогось нового SCP-об'єкта, хоча сам не знаю якого
Якщо ця картинка підходить під умови ліцензії CC-BY-SA 3.0, то ви можете розмістити її на сайті Visual Records. Ми будемо вам дуже вдячні за ваш вклад.