Отже, ви вирішили написати статтю про SCP
Отже, зараз ви читаєте посібник "Як написати SCP об'єкт". Скоріш за все, ви вже є членом української філії SCP Foundation (якщо ні - то вам спочатку треба приєднатись), і тепер ви вирішили спробувати себе у написанні оригінальних робіт. Читайте цей текст уважно, нічого не пропускаючи. Після того, як ви закінчите, перечитайте його ще раз, тому що ви людина (я вгадав?), і могли пропустити щось важливе.
Перш ніж почати
Загалом, найкращі статті SCP відповідають хоча б двом з наведених нижче критеріїв:
- вони зосереджують увагу на цікавій ідеї;
- мають добре продуманий протокол умов зберігання;
- і містять чіткий опис.
Якщо робота добре написана, вона зацікавить читача і не відпустить його від монітору до кінця читання.
Варто усвідомити, що більшість дебютних текстів насправді бувають написані досить погано, через що й оцінюються негативно (але це не значить, що першу статтю треба писати погано!). Більше того, не всі можуть писати в стилі SCP, деякі шановані учасники так і не змогли написати жодної статті. Нам потрібен строго певний стиль; якщо ви не можете втілити свою концепцію у формі статті про SCP, спробуйте втілити її іншим способом. Наприклад, у вигляді оповідання.
Деякі автори-новачки роблять вірно, коли перш за все набувають уявлення про те, що і як писати, і виділяють час, щоб вивчити Всесвіт Фонду. На жаль, це трапляється дуже рідко. Щоб мінімізувати ваші невдачі, можете розпитати на форумах щодо Всесвіту Фонду та того, як краще реалізувати свою ідею. Прийміть всі зауваження і поради до уваги, навіть якщо деякі з них будуть вам неприємні1.
Найкраща порада, яку вам можна дати з цього приводу: будьте терплячими. Сидіть і читайте, у нас є статті на будь-який смак. Поспостерігайте деякий час, щоб отримати уявлення про те, як живе цей сайт. Подивіться, що добре, а що погано, спробуйте побачити, чому одні статті отримують високі оцінки, а інші – низькі. Зрозумійте, про що любить читати ця спільнота.
Також, будь ласка, зауважте, що не треба розміщувати абияк написані SCP "на вдачу", бо це призведе лише до забруднення сайту. Створюючи свій перший SCP, слід якомога краще постаратися, оскільки він стане частиною стандарту, за яким будуть оцінювати ваші майбутні роботи. Хай буде видно, що ви працювали над своєю статтєю. Це змусить людей краще до вас ставитися, допоможе покращити сайт і дасть приклад для інших новачків.
Ви можете писати та вдосконалювати свої роботи у своїй чернетці на нашому полігоні. На полігоні ви створюватимете і свою нову статтю, щоб інші подивилися на неї та вирішили, чи варто публікувати її на основному сайті. Там вам завжди дадуть пораду, що в вас виходить добре, а що… не дуже.
Знайдіть ідею
Ідея – це душа вашої історії. Будь то оповідання чи стаття про об'єкт SCP, хороша ідея є її рушійною силою і запорукою успіху. Ось декілька порад, які допоможуть вам придумати блискучу концепцію для своєї статті.
- Якщо ви хочете написати страшну статтю, подумайте про те, що вас лякає. Сайт зародився у середовищі інтернет-хоррорів, і ми намагаємося дотримуватися цієї традиції. Більш дивний страх буде краще: багато типових страхів і фобій вже було показано. Ми любимо творчій підхід!
- Якщо не хочете або не можете писати страшну статтю, спробуйте знайти іншу емоцію або реакцію, яку ви хочете викликати у своїх читачів. Можливо, ви хочете змусити їх посумувати чи замислитись, розважити або заінтригувати їх, тож пошукайте спосіб досягти цього.
- Спробуйте знайти цікаве фото. Інтернет – це ціле родовище, де лежать тисячі загадкових чи моторошних фотографій, які можна використовувати як натхнення для ідеї. Знайдіть щось незвичне, щоб захопити увагу читача і надихнути свою уяву. Просто переконайтеся, що використовуючи зображення ви не порушуєте нічиї авторські права. І пам'ятайте, що ілюстрація не є обов'язковою у звіті, хоча може бути важливим доповненням до нього.
- Коли ви придумаєте цікаву ідею, пошукайте, чи не написали такий об'єкт до вас. Поставте питання на форумі або в чаті; інші люди можуть знати статтю, яку ви пропустили. У нас вже декілька тисяч SCP; є значний шанс, що тут є стаття з такою ж ідеєю, що й у вас. Якщо ви знайдете існуючу статтю зі схожою ідеєю, подумайте, що можна зробити, щоб ваша стаття відрізнялася. Також перечитайте перелік небажаних штампів SCP. Якщо ваша ідея є чимось з наведеного там, то вам потрібно буде втричі постаратись, щоб зробити свій об'єкт цікавим.
- Покажіть свою ідею іншим: Придумавши ідею, яка вам здається вдалою, ви можете захотіти якнайшвидше її втілити у статті. Власне статтю ви маєте спочатку створити на Полігоні, де на неї поглянуть інші та скажуть вам, чи доречною вона буде на основному сайті. Але це стосується творів, які вже близькі до завершення, а працювати над ними так, щоб це бачили інші, ви можете у своїй авторській чернетці на тому ж Полігоні. А ще завжди можна обговорити свою ідею на форумі або в чаті.
- Не вичавлюйте з себе ідею. Намагаючись змусити працювати ідею, яку відчуваєте неповною, ви лише зіпсуєте свою статтю або оповідання. Якщо у вас виникли труднощі, спробуйте обговорити ідею з іншими учасниками в чаті або на форумі.
Загальні поради
Нижче наведено кілька загальних порад, які допоможуть вам в написанні вашого об'єкта.
- Уявіть, що ваша стаття стане першою, яку хтось прочитає. Це означає, що не варто занадто багато писати у ній такого, що потребує знати ще щось з того, про що йдеться на сайті. Ви, звичайно, можете посилатися на інші статті, але робіть це на свій страх і ризик. Не перестарайтесь, бо люди не розумітимуть, що відбувається, якщо вони не читали інших матеріалів.
- Менше – краще. Хоча деякі статті вдало використовують велику кількість даних про експедиції, інциденти та експерименти, більшість об'єктів краще виглядають у вигляді коротких специфічних художніх творів і мають легко читатися. Не починайте писати з припущенням, що ваш SCP потребуватиме величезної кількості пояснень, журналів та додатків; включати їх варто, якщо вони покращують статтю, але відмовтеся від них, якщо вони нічого не додають.
- Отримайте чітке уявлення про вашу основну концепцію, перш ніж починати писати. Це допоможе вам розібратися, які деталі варто включити, без яких можна обійтися, а що можна пояснити… не до кінця. Залишивши правильну інформацію, ви зробите статтю більш загадковою і дозволите читачам додумати самостійно, чому або як цей об'єкт працює.
- Покажіть більше, ніж просто "аномалію". Спробуйте дати вашому об'єкту минуле, описати його історію, або спонукайте читачів шукати в вашій історії друге дно.
- Придумайте якийсь гачок. Гачок – це те, що негайно зацікавить читача. Аномальні речі, які роблять аномальні речі, рідко бувають успішними. Яким буде гачок, залежить від вас, але переконайтеся, що він ефективний і завчасно включений до статті. Якщо ви вставите його десь у кінці, це буде ніякий не гачок, і є шанс на те, що люди до нього взагалі не дочитають.
- Небезпечне не завжди є цікавим. Об'єкт, який здатний миттєво вбити все живе у стокілометровому радіусі, звісно ж, небезпечний, але якщо ви не зможете його цікаво описати, людям він не сподобається.
- Різанина заради різанини – це нудно. Якщо у вашій статті нічого не відбувається, окрім виливання на читача діжок крові (метафорично), або якщо ваша стаття залежить від кривавої ілюстрації, але не містить нічого, щоб забезпечити контекст, вона буде невдалою. Різанину тут приймають, але вона має підтримуватися цікавим вмістом.
- Зазвичай у всесвіті Фонду не буває хеппі-ендів. Більшість історій тут мають фінал з гірко-солодким присмаком (наполовину щасливий, наполовину сумний), далі йдуть печальні та страшні фінали, і лише іноді все закінчується щасливо. Але не занадто щасливо – тільки хороший варіант, але не найкращий.
- Приймайте критику ваших творів. Ніхто не зобов'язаний терпляче і детально пояснювати вам, що саме неправильно у вашій статті, і критика може бути суворою та різкою. Якщо ви дійсно думаєте, що з вами поводяться несправедливо, зверніться до керівництва сайту. Не вдавайтеся до безглуздого обміну аргументами з тими, хто, на вашу думку, судить про вашу роботу надто жорстоко чи прямо. Але прислухайтеся до їх критики, якою б суворою вона не була.
- Не будьте впертими і не бійтеся звернутися за допомогою. Пам'ятайте, що представники адміністрації завжди готові допомогти або швидко переглянути вашу роботу. Інші користувачі також будуть раді повідомити вам, про що вони хотіли б прочитати.
- І не забувайте: не буває поганих ідей, буває погане втілення.
Зберігання
Найперше, що потрібно знати при написанні вашої статті: девіз Фонду SCP – "Охороняти, Утримувати, Захищати". Не Знищувати, Знищувати, Знищувати. Дуже мало статей SCP, що описують навмисне знищення об'єкта, були вдалими.
Зберігання об'єкта повинно бути чітким і логічним. Воно не має вимагати зайвих ресурсів; кожен об'єкт повинен бути забезпечений всім необхідним, не більше, не менше. Це означає, що якщо від того чи іншого факту не залежить безпека зберігання вашого SCP, то й не треба писати про цей факт в умовах зберігання.
Крім того, не додавайте до умов зберігання речі, які зрозумілі самі собою. Якщо ваша стаття описує живу істоту, логічним буде припустити, що її треба годувати. Якщо їй не потрібна якась специфічна дієта, в умовах зберігання про це можна не писати. Крім того, пам'ятайте, що Фонд є холодним, а не жорстоким; так, ми могли б тримати наших аномальних ближніх у порожніх бетонних камерах без вікон, але отримаємо ми з цього лише суб'єктів SCP у вкрай важкій депресії. Тому ви можете припустити, що їм створюється базовий комфорт, і що вони отримують певну змогу розважитись, навіть якщо лишаються замкненими у своїй камері. Якщо їм потрібне щось дійсно особливе, ви можете вписати це в умови зберігання.
В цілому, зберігання має зумовлювати успішне стримування об'єкта, дотримуватися доступних технологій і бути розумним у своїх вимогах щодо ресурсів. Для зберігання більшості об'єктів ядерна бомба не знадобиться.
Класи об'єктів
Кожному об'єкту SCP призначається клас, що випливає зі складності його стримування. По суті, існує три основні класи об'єктів.
- Об'єкти класу Безпечний прості у зберіганні. Тим не менш, це не означає автоматично, що об'єкт є нешкідливим. Це значить лише, що його можна замкнути і більше про нього не турбуватися. Безпечні об'єкти бувають дуже різні, це може бути Підшкірна Змія, Нескінченний гараж, Брахмастра або Нуль сторін.
- Об'єкти класу Евклід вимагають досить специфічних умов зберігання, але якщо їх дотримуватися, то зберігати ці SCP нескладно. Більшість гуманоїдів і розумних/свідомих тварин варто класифікувати як Евклідів, оскільки вони здатні до самостійного мислення. У цілому, клас Евклід є найбільш розповсюдженим; до нього належать, наприклад, перший об'єкт, "Скульптура", SCP-173, Зібрання усього покинутого, Адаптивна слива та Праска з чавуну.
- Об'єкти класу Кетер вимагають особливо специфічних умов зберігання, і все одно зберігати їх складно, оскільки їм потрібен високорівневий догляд та велика кількість ресурсів для стримування. Кетери повинні сильно виділятися серед інших статей, і загроза, яку вони становлять, має бути унікальною. В цілому, об'єкти класу Кетер повинні нести якусь особливу загрозу, яка буде виділяти їх з усього списку. До цього класу належать, наприклад, такі об'єкти, як Тіньова істота, Незакінчений літопис, Тут можуть мешкати чудовиська і Подібні до чорних дір.
- Клас Тауміель іноді призначається тим об'єктам, які використовуються Фондом для утримання та / або для протидії деяким іншим SCP-об'єктам або їх наслідкам - у першу чергу, об'єктам класу Кетер. З вагомих причин цеї клас рідко використовується, тому що важко написати щось гарне, що відповідало би цьому класу. До цього класу належать Deux Ex Machina, Сестра Сонця та Кращий варіант. В цілому, об'єкт повинен дуже відрізнятися, щоб йому призначили цей клас.
Існує також кілька вторинних класифікацій, таких як Нейтралізований та Обґрунтований. Детальніше про це можна дізнатися тут.
У деяких статтях ви можете побачити інші, авторські і специфічні класи об'єктів; проте система класифікації Б / Е / K прийнята більшістю учасників і є достатньою для більшості об'єктів; використовуючи іншу систему чи клас, ви можете накликати на себе зливу мінусів, тому робити це не рекомендується.
Стиль
Мова, якою ви пишете свою роботу, не менш важлива, ніж її тема. Ми використовуємо чітко визначений стиль, на межі між нейтральністю та холодністю. Нижче наведено речі, які слід пам'ятати, щоб дотримуватися правильного тону.
- Пишіть точно: уникайте неоднозначного формулювання. Пишіть лаконічно: не використовуйте багато слів там, де можна обійтися декількома. Не використовуйте довгі слова лише тому, що вони "звучать розумніше" (якщо вони насправді не є більш доцільними). Ви пишете технічний документ, тож пишіть чітко.
- Не називайте об'єкт вашої статті просто "цей SCP": у світі, де відбувається дія статті, це означає "особливі умови зберігання". Вживайте такі терміни, як "істота", "створіння", "предмет", "артефакт", "сутність" тощо. У стенограмах інтерв'ю можете писати трохи більш вільно, щоб звучало природно, як насправді розмовляють люди.
- Уникайте гігантських блоків тексту, це заважає читати і утомлює. Розділяйте стіни тексту абзацами, підзаголовками чи маркованими списками.
- Будьте професійними, адже ви пишете з точки зору науковця SCP. Науковці повинні при написанні статті залишатися нейтральними та уникати емоцій, не тому, що у них немає почуттів, а тому, що вони не дозволяють цим почуттям пробратися до статті і зробити її менш об'єктивною. Наприклад, якщо ви описує перевертня, то не слід писати так: "Створіння має вигляд людини-вовка десяти футів зросту, з яскраво-червоними очима і зубами, гострими, як кинджали. Від його виття мурашки біжать по спині, бо ви наче інстинктивно розумієте, що всі ми є для нього здобиччю…" Замість цього напишіть щось на кшталт такого: "Створіння має вигляд двоногої вовкоподібної істоти зростом близько 3 метрів. Вона має люмінесцентні червоні очі і виражені ікла. Вокалізації істоти зазвичай викликають у людей рефлекторне почуття страху".
- Переконайтеся, що вся наукова інформація, яка наведена у статті – точна. Так, незважаючи на те, що Фонд вивчає аномальні речі, які виходять за межі відомих законів природи.
- Застосовуйте метричні одиниці виміру, а не будь-які інші!
- Також: вирази на зразок "довжина об'єкта складає приблизно 57,23545445 см" виглядають по-дурному.
- Не конкретизуйте. Якщо щось докладно пояснити, то читач подумає "а це не страшно і зрозуміло, я з цим впораюсь". Якщо ж залишити більшість об'єкту за кадром, то читач вигадає собі таке, що його насправді змусить злякатись. Або здивуватись.
- Перед публікацією вашої роботи прочитайте її декілька разів. Це допоможе уникнути сюжетних дірок, орфографічних помилок та надлишкових фраз і слів. Обов'язково попросіть інших також вичитати, оскільки, у вас, як автора, розвивається певна сліпота відносно власного стилю письма.
Поради стосовно творчого письма
- Не треба починати речення зі слів-паразитів. Наприклад, "ну ось я вчора йшов до клубу, а там двадцятиметровий величезний робот все зруйнував".
- Уникайте "роялів у кущах" та "богів з машини". У наукової фантастиці це одна з найбільших проблем, а всесвіт "The SCP Foundation" межує з нею. Особливо це стосується нанотехнологій. Нанороботи – це не всемогутні маленькі гномики розміром з три атоми, які можуть перебудувати структуру будь-якої речовини за декілька хвилин. Якщо ваша "дивовижна та корисна" технологія не несе побічних ефектів та не потребує багато ресурсів – то це погане рішення для всесвіту Фонду.
- Уникайте повторення одних і тих же слів. Використовуйте синоніми там, де це можна зробити. Також подумайте, чи не можна виразити якусь думку іншими словами.
- Не будуйте стіну тексту. Це відштовхує і відбиває бажання читати. Розділіть її на сегменти за допомогою розривів абзаців, підзаголовків і маркованих списків.
- Держіть сюжет цілісним. Якщо читачі будуть помічати сюжетні розриви у вашої статті, то це дуже відволіче від основної ідеї об'єкта або оповідання. Тому, перечитайте вашу статтю і ретельно продумайте - чи все з нею гаразд.
- Опис об'єкту повинен бути достатньо довгим, що дати загальне уявлення про об'єкт, і достатньо коротким, щоб не втомити читача. Також слід уникати дуже затягнутих протоколів експериментів і тому подібне. Так, в самому Всесвіту Фонду для об'єктів пишуться ретельні характеристики та можуть проводитись сотні дослідів (у тому числі однотипних), але ви пишете ті документи, які використовуються для вступного ознайомлення з об'єктом. Напишіть лише про найбільш цікаві та інформативні досліди, згадайте лише найбільш важливі інциденти та наведіть лише найбільш важливі інтерв'ю. Не треба додавати до об'єкта протоколи експериментів або історію виявлення лише тільки для того, "щоб було" - хоча грамотно продумані експерименти та інші додатки зазвичай роблять об'єкти краще.
- Ні в якому разі не треба ВИДІЛЯТИ ЩОСЬ ВЕЛИКИМ ШРИФТОМ або кольором. У крайньому випадку щоб виділити щось дуже важливе у тексті ви можете використати підкреслення або жирний шрифт.
- Також не треба у статті об'єктів та інші офіційні звіти і документи вставляти жарти. Окрім тих випадків, коли ви пишете гумористичний об'єкт.
Про цензуру
Цензура може бути використана для додавання таємниці або вилучення сторонніх даних. Але вам слід самим знати, яку інформацію ви видаляєте. Не видаляйте щось, про що просто не хочете писати; приховуйте ключову інформацію, щоб затягувати читача все глибше. Нехай поміркує, що стоїть за прихованою інформацією.
Символом █ (Alt+219) маскуються імена, дати, назви місць та інше подібне. Блок [ВИДАЛЕНО] використовується для приховування декількох слів, блок [ДАНІ ВИДАЛЕНО] для приховування великих масивів тексту.
Ще дещо: не видаляйте нічого в умовах зберігання. Якщо умови зацензурені, то звідки персонал знатиме, як зберігати об'єкт? Так, у деяких об'єктах першої тисячі англомовного сайту, як і в деяких об'єктах іншомовних філій використовується цензура в умовах зберігання, але зараз це вважається поганим стилем. У нас це неприпустимо.
Якщо ви не бажаєте розписувати всі подробиці в умовах зберігання, то можете використати декілька прийомів. Наприклад, якщо об'єкту потрібна деяка особлива речовина, то замість "об'єкту потрібно кожного [ВИДАЛЕНО] давати випити [ДАНІ ВИДАЛЕНІ] у об'ємі █ літрів" краще написати щось на зразок "згідно розкладу, доступного співробітникам з рівнем допуску 3 та вище, об'єкту слід надавати речовину XYZW-1234 у кількості, яка встановлена куратором об'єкта".
Ліквідація
"Ліквідація" (en - termination) є специфічним Фондовським терміном, який означає, що співробітникам Фонду дається дозвіл на вбивство або знищення якогось означеного суб'єкта. В інших випадках слід використовувати інші слова, такі як "вбити", "знищити" і тому подібне.
Наприклад, не треба писати так:
SCP-XXX-UA вискочив з камери, ліквідувавши на шляху охоронця.
Краще писати так:
██.██.████ SCP-XXX-UA порушив умови зберігання, вискочивши з камери, яку охороняло п'ятеро співробітників служби безпеки. Протягом спроби втечі один із працівників намагався схопити SCP-XXX-UA, але загинув через зіткнення з об'єктом.
Як писати про гуманоїдні об'єкти
Гуманоїдні об'єкти SCP є одними з найскладніших для написання. Чому, спитаєте ви?
З багатьох причин. Найпоширенішою причиною є те, що ми називаємо "синдромом Ікс-Мена". Тобто, коли у вас виходить гуманоїд із "силою", а не з аномалією. Проте немає певного способу точно сказати, вийде у вас гуманоїдний SCP або Мері С'ю, і чи впишеться він в атмосферу сайту: як говорилося раніше, немає поганих ідей, є лише погане їх втілення. Ось короткий список речей, які слід пам'ятати при написанні статті про гуманоїда:
- Не пишіть для нього такі умови зберігання, які по суті зводяться до "давайте йому все, чого забажає". Фонд – це в'язниця, а не готель.
- Не варто занадто детально описувати зовнішність або особисті смаки вашого гуманоїда. Дуже легко таким чином зробити його більш схожим на персонажа коміксів, ніж на об'єкт SCP.
- Не робіть так, щоб у всесвіті Фонду ваш об'єкт всім автоматично подобався. Якщо це, звичайно, не зумовлене аномальним ефектом об'єкта, у персоналу немає реальних причин мати до нього позитивні почуття.
- Не змушуйте Фонд займатися безглуздим злом. Як ми вже казали, Фонд є холодним, а не жорстоким.
- Про змінювачів реальності, користувачів магії або людей з явними суперсилами дуже важко правильно написати. Хоча деякі з них були успішно витягнуті, зазвичай потрібен значний письменницький досвід, щоб стаття не потонула в мінусах.
- Якщо у вашого гуманоїда є більше одного аномального ефекту чи властивості, переконайтеся, що вони гармонійно виглядають разом, а не додані за принципом "круто, хай ще й це вміє".
Пам'ятайте, навіть якщо об'єкт є гуманоїдним, в очах Фонду SCP він у першу чергу є об'єктом (проте гуманоїдні та інші розумні SCP-об'єкти в документах зазвичай називаються суб'єктами).
Якщо ви все ж таки вирішили написати гуманоїдний SCP-об'єкт, то скористайтесь наступним тестом:
- Це людина або має такий вигляд, що можна сплутати з людиною?
- Цей суб'єкт молодий та вродливий?
- Чи вказані зайві деталі стосовно його смаків, звичок, поведінки, хоббі?
- Він бореться на боці хороших людей?
- Він – співробітник Фонду або однієї з МОГ?
- Його всі люблять у Фонді?
- Чи вказані зайві подробиці стосовно його взаємин з іншими суб'єктами?
- Чи бажаєте ви стати їм? Якщо думка про те, щоб стати цим суб'єктом, викликає у вас страх, відразу чи огиду, або думки "краще вмерти, ніж так жити", то ви на вірному шляху.
Якщо ви відповіли на більшість питань ствердно, то, скоріш за все, вам треба взятись за щось інше.
Ще декілька порад, у разі позитивної відповіді на хоча б одну з яких вам треба видалити свій об'єкт (окрім того випадку, якщо ви є дуже досвідченим та талановитим автором і не є новачком):
- Він може "змінювати реальність за своєю волею".
- У нього багато здібностей, які одна з іншою ніяк не співвідносяться, окрім того, що вони роблять його крутим.
- Він всім дуже подобається.
- Особливі Умови Зберігання зводяться до "давайте йому все, що забажає". (Фонд стримує об'єкти. А не вони стримують Фонд в заручниках. Здебільшого запити SCP-гуманоїдів відхиляються).
- Будь-які SCP-гуманоїди, аномалія яких не пов'язана з сексом, але їхні ОУЗ припускають надання сексуальних послуг.
Наприкінці, просте та важливе правило:
- Якщо ваш SCP-об'єкт - супергерой, який сильніший за Авеля, краще напишіть щось інше.
Декілька корисних прикладів:
- SCP-076 - Як вже казали, Авель — це верхня межа того, що можна зробити з гуманоїдним SCP-об'єктом. Його неможливо вбити, він здатний регенерувати, сильний, дістає мечі з пустоти - цей хлопець повинен йти першим в списку на негайне списання. Але він годиться з кількох причин: по-перше, він не добрий; по-друге, його мотиви осмислені і зрозумілі – йому набридло битися з Організацією та він вирішив, що краще боротися з іншими об'єктами. Ці, та ще сотні дрібних причин роблять його придатним. Але його відділяє буквально крок від того, щоб він виявився "відстоєм".
- SCP-105 – молода і приваблива жінка, яка працює на Фонд. В її описі багато подробиць про її смаки. Але її можливості обмежені, та й їй життя не малина, 105 все більш і більш обтяжується своїм ув'язненням і норовить впасти в депресію.
- SCP-507 – майже в усіх відношеннях звичайний хлопець з непоганою здатністю, яку, правда, він не може контролювати. Він годиться через наслідки цієї некерованої здатності (а також тому, що він не є красивою дівчиною).
- SCP-116 – той саме випадок, коли SCP-гуманоїд годиться через те, що жахливо опинитись на його місці.
- SCP-590 – гуманоїд, якого зберігають у Фонді заради його власної безпеки. Ідіть, почитайте, та уявіть, як це — бути ним.
Є ще SCP-10101-J. Це гумористичний об'єкт, написаний з метою показати "як не треба писати гуманоїдні SCP-об'єкти". Ваш об'єкт жодним чином не повинен нагадувати 10101-J. А якщо раптом почав нагадувати, терміново переосмислити свою роботу.
Форматування тексту
Ось декілька найбільше вживаних функцій форматування тексту. Для них ви можете як просто набрати відповідний код, так і скористатись кнопками зверху поля редагування:
Код | Ефект | Кнопка |
**жирний** | жирний | ![]() |
//курсив// | курсив | ![]() |
__підкреслити__ | підкреслити | ![]() |
--закреслити-- | закреслити | ![]() |
,,нижній,, та ^^верхній^^ індекс | нижній та верхній індекс | ![]() ![]() |
[[[SCP-173|Внутрішні посилання]]] | Внутрішні посилання | ![]() ![]() |
[http://uk.wikipedia.org/wiki/Головна_сторінка Зовнішні посилання] | Зовнішні посилання | ![]() ![]() |
[[size 120%]]Текст розміру 120%[[/size]] | Текст розміру 120% | |
[[size 75%]]Текст розміру 75%[[/size]] | Текст розміру 75% | |
[[span style="font-family: Arial"]]Шрифт Arial[[/span]] | Шрифт Arial | |
[[span style="opacity:0.5"]]Напівпрозорий текст[[/span]] | Напівпрозорий текст | |
{{Моноширинний текст}} | Моноширинний текст | ![]() |
Виділіть і скопіюйте цей текст. [[size 0%]]Приховане посилання.[[/size]] Потім прочитайте. | Виділіть і скопіюйте цей текст. Приховане посилання. Потім прочитайте. | |
[[$ E = {mv^2} / 2 $]] – Формула кінетичної енергії. | $E = {mv^2} / 2$ – Формула кінетичної енергії. | ![]() |
[[span style="background-color: #3366CC;"]]Кольоровий фон[[/span]] | Кольоровий фон |
Якщо вам треба додати посилання на конкретного юзера (наприклад, на сторінці авторства об'єктів), то використовуйте такі коди:
Код | Ефект | Примітка |
[[user murzei_chaos]] | murzei_chaos | Просто посилання на сторінку юзера |
[[*user murzei_chaos]] | Теж саме, але з аватарою |
Знак "█", який називається blackbox або full block, можете просто копіпастити з інших статей, а можете ввести самі за допомогою комбінації [ALT]+219 (на малій клавіатурі).
Щоб виділити текст кольором, застосовуйте таку таблицю:
##red|червоний текст## | червоний текст |
##orange|оранжевий текст## | оранжевий текст |
##yellow|жовтий текст## | жовтий текст |
##green|зелений текст## | зелений текст |
##blue|синій текст## | синій текст |
##violet|фіолетовий текст## | фіолетовий текст |
##gray|сірий текст## | сірий текст |
##brown|коричневий текст## | коричневий текст |
##maroon|світлий коричневий текст## | світлий коричневий текст |
##white|білий текст## | білий текст |
##black|чорний текст## | чорний текст |
##44FF88|Колір 44FF88## | Колір 44FF88 |
Для введення "сирого", неформатованого тексту виділить його з двох боків подвійним символом "@":
@@__неформатований__ **текст**@@



А щоб зробити горизонтальну лінію на усю сторінку, на зразок тієї, що показана вище, використайте наступний код:
----

Повний перелік синтаксису, який тут підтримується, можна знайти на сторінці "Wiki Syntax". Багато з цих функцій присутні у меню редагування сторінки. Також в нижній частині текстового редактору вам доступно посилання на такі сторінки, як "короткий довідник з вікі-розмітки" та "колекція готових клаптиків коду". Там ви також зможете знайти багато корисної інформації стосовно оформлення коду. Крім того, ви можете вільно переглядати та вивчати (але не змінювати) код інших сторінок, щоб дізнатись, яким чином було зроблено той чи інший ефект.
Модулі рейтингу
Для зручної можливості оцінювання вашої статті або оповідання використовуйте цей код:
[[>]]
[[module Rate]]
[[/>]]
Використання зображень
Прочитайте правила використання зображень. Якщо коротко, то там йдеться про те, що зображення, захищені авторським правом, можна використовувати лише за згоди на це автора і з посиланням на джерело.
Використання зображень є необов'язковим, хоча вони зазвичай вдосконалюють загальне уявлення про ваш об'єкт. Для цього вони мають бути тематично узгоджені, реалістичні та відповідати наведеним нижче вимогам.
Не використовуйте зображення, якщо:
- Це малюнок, а більш реалістично було б використати фотографію;
- На ньому містяться водяні знаки або свідчення про авторські права (видаляти такі знаки заборонено і незаконно);
- Воно містить протизаконні або порнографічні матеріали (подібне буде видалено).
Щоб використати зображення у статті, завантажте його на сервер нашої вікі. Для цього оберіть опцію "Файли" внизу своєї сторінки та завантажте там свої зображення. Якщо ви помилково завантажили неправильний малюнок, повідомте про це адміністрацію, ми його видалимо. Не завантажуйте занадто великі зображення, оскільки сервер має обмеження. У випадку з ілюстраціями до перекладів, оригінали яких також знаходяться на сервері Wikidot, ви можете використовувати посилання безпосередньо на зображення з статті, яку ви перекладаєте.
[[include component:image-block name=http://адреса_зображення.jpg|caption=Текст під зображенням.]]
Якщо ви завантажили зображення на сервер вікі, достатньо вказати не повну адресу, а назву з відповідним розширенням. Якщо ви використовуєте зовнішнє джерело (наприклад, англійську вікі), введіть всю адресу, починаючи з http://
Вставити зображення прямо у текст можна за допомогою коду [[image адреса_зображення]], для чого можна використати кнопку

Аудіоматеріали
Ви можете вставити до свого твору і аудіоматеріали. Пам'ятайте лише, що до них застосовуються ті ж умови ліцензування, що й до зображень. Спочатку завантажте аудіофайл на сервер (див. вище), а потім скористайтеся ось цим кодом:
[[include:snippets:mp3 | URL= Посилання на MP3 ]]
Спойлери
Спойлери можна використовувати, щоб сховати довгі протоколи або переліки і не займати зайвого місця на сторінці. Ось який це має вигляд:
Текст.
А ось який для цього потрібен код:
[[collapsible show="+ Показати текст" hide="- Сховати текст"]]
Текст.
[[/collapsible]]
Замість "+ Показати текст" і "- Сховати текст" ви можете, за потреби, написати щось, що вважаєте доречним.
Щоб блок "- Сховати текст" відображався зверху і знизу тексту спойлеру, додайте до блоку [[collapsible]] параметр hideLocation="both":
[[collapsible show="+ Показати текст" hide="- Сховати текст" hideLocation="both"]]
Текст.
[[/collapsible]]
Виноски
Виноски можуть бути використані, щоб додавати до статті інформацію, не перериваючи основний текст. Це має такий вигляд:
Текст2.
І створюється ось таким кодом:
[[footnote]][Текст виноски][[/footnote]]

Ще декілька підказок стосовно форматування:
Виділення "цитатою":
Звичайний текст.
> Текст у цитаті
>
> Текст у цитаті
>
>> "Подвійна" цитата
>
>> "Подвійна" цитата
>>> "Потрійна" цитата
> Якщо пропустити строку, то трапиться розрив блоку цитування
Це буде виглядати так:
Звичайний текст.
Текст у цитаті
Текст у цитаті
"Подвійна" цитата
"Подвійна" цитата
"Потрійна" цитата
Також щоб зробити цитату можна використати кнопкуЯкщо пропустити строку, то трапиться розрив блоку цитування

Маркований список:
* Пункт 1
* Пункт 2
* Пункт 3
* Підпункт 3.1
* Підпункт 3.2
* Пункт 4
Має такий вигляд:
- Пункт 1
- Пункт 2
- Пункт 3
- Підпункт 3.1
- Підпункт 3.2
- Пункт 4



Нумерований список:
# Пункт 1
# Пункт 2
# Пункт 3
# Пункт 4
Має такий вигляд:
- Пункт 1
- Пункт 2
- Пункт 3
- Пункт 4

Список визначень:
: Поняття 1 : Визначення 1
: Поняття 2 : Визначення 2
: Поняття 3 : Визначення 3
: Поняття 4 : Визначення 4
Має такий вигляд:
- Поняття 1
- Визначення 1
- Поняття 2
- Визначення 2
- Поняття 3
- Визначення 3
- Поняття 4
- Визначення 4

Код вирівнювання тексту по правому краю:
[[>]]
Ваш текст 1
[[/>]]
Код вирівнювання тексту по центру:
[[=]]
Ваш текст 2
[[/=]]
Код вирівнювання тексту по лівому краю:
[[<]]
Ваш текст 3
[[/<]]
Для створення заголовків використовуйте наступний код:
+ Заголовок 1-го рівню
++ Заголовок 2-го рівню
+++ Заголовок 3-го рівню
++++ Заголовок 4-го рівню
+++++ Заголовок 5-го рівню
++++++ Заголовок 6-го рівню
Має це такий вигляд:
Заголовок 1-го рівню
Заголовок 2-го рівню
Заголовок 3-го рівню
Заголовок 4-го рівню
Заголовок 5-го рівню
Заголовок 6-го рівню
Заголовок також можна добавити за допомогою кнопки

Щоб зробити вкладки - так, як на цієї сторінці, використовуйте наступний код:
[[tabview]]
[[tab Назва першої вкладки]]
Зміст першої вкладки
[[/tab]]
[[tab Назва другої вкладки]]
Зміст другої вкладки
[[/tab]]
[[tab Назва третьої вкладки]]
Зміст третьої вкладки
[[/tab]]
[[/tabview]]
Зрозуміти, як робити таблиці, вам допоможе наступний код:
||~ Виділена клітинка 1:1 || Клітинка 1:2 || Клітинка 1:3 || Клітинка 1:4 ||
||Клітинка 2:1 || Клітинка 2:2 || Клітинка 2:3 || Клітинка 2:4 ||
||Клітинка 3:1 |||| Широка клітинка 3:2 || Клітинка 3:4 ||
||Клітинка 4:1 || Клітинка 4:2 || Клітинка 4:3 || Клітинка 4:4 ||
||Клітинка 5:1 |||||| Дуже широка клітинка 5:2 ||
||Клітинка 6:1 _
У якої текст _
розташовано у _
декілька строк || //Клітинка 6:2 курсив// || **Клітинка 6:3 жирний** ||~ Виділена клітинка 6:4 ||
Результат буде виглядати так:
Виділена клітинка 1:1 | Клітинка 1:2 | Клітинка 1:3 | Клітинка 1:4 |
---|---|---|---|
Клітинка 2:1 | Клітинка 2:2 | Клітинка 2:3 | Клітинка 2:4 |
Клітинка 3:1 | Широка клітинка 3:2 | Клітинка 3:4 | |
Клітинка 4:1 | Клітинка 4:2 | Клітинка 4:3 | Клітинка 4:4 |
Клітинка 5:1 | Дуже широка клітинка 5:2 | ||
Клітинка 6:1 У якої текст розташовано у декілька строк |
Клітинка 6:2 курсив | Клітинка 6:3 жирний | Виділена клітинка 6:4 |

І останнє: Ні слід зловживати форматуванням тексту! Не слід, не слід , не слід і ще раз неслід! Використовувати якийсь ефект без вагомої причини, лише тому, що ви розібрались, як його використовувати – це погана ідея. Це буде лише відволікати читачів від читання статті3.
[Шаблони]
Основний шаблон статті
[[>]]
[[module Rate]]
[[/>]]
**Об'єкт №:** SCP-XXXX-UA
**Клас об'єкта:** Безпечний/Евклід/Кетер/Тауміель (оберіть щось одне)
**Особливі умови зберігання:** [Абзаци з поясненням особливих умов зберігання]
**Опис:** [Абзаци з описом]
**Додаток:** [Необов'язкові додаткові матеріали]
Протоколи
Протоколи, журнали й тому подібне є необов'язковими, але часто вони дозволяють покращити або розбавити статтю. Оформляти їх можна приблизно так:
__**Тест/Дослід/Експеримент A – Дата**__
> **Піддослідний:**
> **Процедура:**
> **Результат:**
> **Висновки:**
Шаблон інтерв'ю
> **Опитуваний:** [Особа, особи або об'єкт SCP, з ким проводиться інтерв'ю]
>
> **Опитувач:** [або Інтерв'юер, ім'я можна замаскувати символами "█"]
>
> **Вступ:** [Невеличка передмова, що описує інтерв'ю]
>
> **<Початок протоколу (стенограми), [опціонально можна вказати час]>**
>
> **Опитувач:** [слова]
>
> **Опитуваний:** [слова]
>
> [Повторити стільки разів, скільки треба]
>
> **<Кінець протоколу (стенограми), [опціонально можна вказати час]>**
>
> **Післямова:** [Невеликі висновки і/або післямова про те, що сталося потім]
Примітка: Оформлюючи блок цитування за допомогою символу > , не забувайте ставити після цього символу пробіл, інакше він не спрацює.
Пропозиції стосовно нових об'єктів слід розміщати на Полігоні. Для цього вам потрібно перш за все приєднатись до Полігону. Напишіть приватне повідомлення до когось з адміністрації, і вам вишлють запрошення на Полігон.
Для нових об'єктів треба брати лише вільні номери. Готові об'єкти слід внести в цей список. Після чого обов'язково поставити теґи "вичитка", "готово", "об'єкт", "ua" та інші з цього списку, які підходять до вашого об'єкту. Обов'язково не забудьте самі перечитати декілька разів ваш об'єкт, та виправити всі помилки.
Якщо ви написали оповідання, то його теж слід додавати в цей список, та поставити теґи "оповідання", "ua", "вичитка" та "готово". Також обов'язково залишить коментар до свого нового об'єкта або нової статті, щоб всі його помітили.
Обов'язковою умовою перенесення вашої статті є сумарний позитивний рейтинг від адміністрації на Полігоні. Після того, як вашу статтю буде вичитано, та будуть виправлені всі помилки - від граматичних до сюжетних дірок - вам буде дозволено перенести вашу статтю. При перенесенні слід видаляти теґи "готово" та "вичитка". Перенесені об'єкти серії UA слід вказувати у цьому списку, оповідання заносити у цей список. Також не забувайте вказати своє авторство.
Пропозиції стосовно нових аномального предмета, аномальної локації, або аномальної події слід розміщати у цьому треді. Після вичитки та схвалення від одного з адміністраторів або модераторів ваша пропозиція може бути перенесена на Головний сайт.
Будь-який оригінальний твір може бути безповоротно та остаточно видалено з Полігону за проханням автора. Але приєднавшись до Полігону, ви даєте адміністрації філії право розміщувати ваші готові твори на Головному сайті філії незалежно від вашого схвалення. Інакше кажучи, приєднавшись до Полігону, та дозволивши нам перенести ваші твори на Головний або перенісши їх на Головний самостійно, ви безповоротно передали нам повне право тримати ваші твори на Головному сайті.