У багатьох звітах SCP, головним чином від філії французькою мовою (але також в португальською та англійською філіях та деяких інших) використовується індикатор під назвою «Рівень загрози». Це вказує на інтенсивність небезпеки, яку несе аномалія, беручи до уваги її непередбачуваність і ймовірність того, що вона завдасть шкоди або призведе до жертв (цивільних або серед персоналу Фонду). Цей індикатор дає змогу швидко та ефективно оцінити небезпеку, яку може спричинити цей SCP-об’єкт, якщо його вплив не буде стримуватись або якщо стримування виявиться неуспішним.
Цей індикатор є доповненням до класу об’єкта, який дозволяє визначити складність утримання об’єктів SCP.
Як і клас, рівень загрози аномалії може змінюватися. У такому разі у відповідну документацію вносяться відповідні зміни.
Класифікація
Фонд використовує наступні рівні загрози, кожен з яких пов’язаний з певним кольором:
Білий рівень загрози вказує на SCP-об'єкт, який є корисним для Фонду — наприклад, допомагає в його діяльності, стримує інші аномалії або захищає співробітників. Однак, використання такого об'єкта залишається суворо регламентованим, і має повністю відповідати вимогам Особливих Умов Зберігання об’єкта.
Щоб переглянути повний список SCP-об’єктів білого рівня загрози, натисніть тут.
Синій рівень загрози вказує на SCP-об’єкти, які можуть бути корисними для Фонду, але є надто непередбачуваним або користь від них достатньо обмежена, щоб їх використання було стандартизовано — наприклад, через занадто специфічні умови активації або через випадковий характер їх ефектів.
Щоб переглянути повний список SCP-об’єктів синього рівня загрози, натисніть тут.
Зелений рівень загрози вказує на те, що SCP-об’єкт не завдає прямої шкоди чи позитивного ефекту, незалежно від того, чи виконуються його Особливі Умови Зберігання. Однак, залежно від використання об’єкта або від того, як з ним взаємодіють, не виключено, що він може опосередковано викликати корисні чи шкідливі ефекти.
Щоб переглянути повний список SCP-об’єктів зеленого рівня загрози, натисніть тут.
Жовтий рівень загрози вказує на потенційно небезпечний SCP-об’єкт, який однак легко стримувати. Цей рівень застосовується, наприклад, якщо аномалія залишається стабільною до тих пір, поки не будуть виконані певні умови активації. Або — інший варіант — якщо аномалію легко взяти під контроль завдяки суворого використання Особливих Умов Зберігання.
Щоб переглянути повний список SCP-об’єктів жовтого рівня загрози, натисніть тут.
Помаранчевий рівень загрози вказує на потенційно небезпечний SCP-об’єкт, який іноді є непередбачуваним, та яким важко керувати. Це також мінімальний рівень загрози, який призначається розумним істотам — через їхню здатність змінювати свою поведінку та адаптуватися, щоб уникати Особливих Умов Зберігання або вводити в оману співробітників.
Щоб переглянути повний список SCP-об’єктів помаранчевого рівня загрози, натисніть тут.
Червоний рівень загрози вказує на SCP-об’єкт, який здатний завдати шкоди у великому масштабі, іноді непередбачуваним чином. Порушення його умов зберігання може бути синонімом події класу K, і має розглядатися як пріоритетна загроза.
Щоб переглянути повний список SCP-об’єктів червоного рівня загрози, натисніть тут.
Чорний рівень загрози вказує на SCP-об’єкт, здатний завдати шкоди всьому всесвіту або навіть зробити щось більш небезпечне. Порушення стримання такого об'єкту є синонімом події класу K і має розглядатися як загроза найвищого пріоритету.
Щоб переглянути повний список SCP-об’єктів чорного рівня загрози, натисніть тут.
Не визначений рівень загрози вказує на SCP-об’єкт, рівень небезпеки якого визначити неможливо, або він занадто змінний чи непередбачуваний, щоб йому можна було присвоїти певний рівень загрози.
Щоб переглянути повний список SCP-об’єктів невизначеного рівня загрози, натисніть тут.
Формат
У звітах про SCP-об’єкти рівні загрози визначаються кольоровою крапкою. Щоб додати кольорову крапку, використовуйте наступний текст:
Білий ● Синій ● Зелений ● Жовтий ● Помаранчевий ● Червоний ● Чорний ● |
[[span class="pastille blanc"]]●[[/span]] [[span class="pastille bleu"]]●[[/span]] [[span class="pastille vert"]]●[[/span]] [[span class="pastille jaune"]]●[[/span]] [[span class="pastille orange"]]●[[/span]] [[span class="pastille rouge"]]●[[/span]] [[span class="pastille noir"]]●[[/span]] |
Примітка від керівництва Української Філії:
Через особливість css-стилів сторінок для підключення форматування крапок рівня небезпеки слід додавати до текстів перекладів з французької наступне:
[[include component:french-ua-translation]]
Ця команда підключає спеціальні стилі, взяті з французької філії. Цю команду бажано додавати перед основною частиною тексту (тобто, до опису класу небезпеки об’єкта). Цю ж команду варто додавати до будь-яких перекладів об’єктів з інших філій, якщо в них використовується рівень небезпеки. Також цю команду слід додавати до власних оригінальних українських об’єктів, якщо ви бажаєте використовувати в них рівень небезпеки.
Крім того: стара версія цієї сторінки збережена тут.