SCP-081-UA – Ванька-встанька
рейтинг: +12+x
blank.png
SCP-081-UA.png

SCP-081-UA у стані спокою.

Об'єкт №: SCP-081-UA

Клас об'єкта: Безпечний/Евклід

Особливі умови здержування: Об’єкт має зберігатися у виділеній шухляді моргу Зони ██ за температури від +2°C до +4°C. Для проведення експериментів і ліквідації можливого порушення умов стримування на інвентарному балансі Зони ██ має перебувати комплект польової або повсякденної офіцерської форми Повітрянодесантних військ Російської Федерації зразка 2014 року, оздоблений відповідною фурнітурою. Відкривати мішок, що покриває тіло об’єкта, суворо забороняється.

Опис: Ззовні об’єкт становить собою немаркований чорний патологоанатомічний мішок, зроблений з поліетилену високого тиску; на місці колишніх пошкоджень присутні сліди сплавлення. Хоча наразі не знайдено безпечного способу підтвердити це прямим візуальним спостереженням, тактильне обстеження та дані комп'ютерної томографії вказують на те, що усередині мішка знаходиться частково розкладений чоловічий труп. Не зважаючи на те, що променеве обстеження ускладнюється наявністю усередині тіла значної кількості дрібних металевих об'єктів неправильної форми, характер їх розташування, а також фрагментація окремих кісток і розриви внутрішніх органів вказують на насильницький характер смерті (див. Звіт патологоанатомічного обстеження PM-A-081-UA).

Прояв аномальних властивостей об'єктом залежить від його температури. За температури нижче +8°C SCP-081-UA перебуває у стані спокою, й вирізнити його з аналогічних неаномальних зразків неможливо. За перевищення температурою вказаної позначки об'єкт поступово набуває рухомості, що починається з верхньої його частини та протягом десяти хвилин досягає району нижніх кінцівок.

Досягши повної рухомості, SCP-081-UA намагатиметься прийняти вертикальне положення; за успіху, об'єкт негайно розпочне пересуватися у східному напрямку. За яким принципом об'єкт безпомилково встановлює напрям руху наразі невідомо; масштабне тестування на відкритому повітрі, у т.ч. у місцевих магнітних аномаліях, наразі не проводиться у зв'язку з безпековою ситуацією. Експерименти, що вдалося провести на околицях Києва, вказують на незначні (до мілісекунди) зміни в його траєкторії в залежності від місцеперебування. Вважається, що спроєктувавши траєкторію руху об'єкта, вдасться визначити кінцеву точку його маршруту; очікуються умови для здійснення необхідних досліджень.

За загальним правилом SCP-081-UA намагатиметься продовжувати рухатися на схід незалежно від наявності перепон на своєму шляху, оминаючи сухопутні завади найкоротшим доступним маршрутом й форсуючи водні. Зважаючи на фізичну нездатність об'єкта здійснювати рухи, що уможливили б плавання, зазвичай це закінчується дрейфуванням SCP-081-UA за течією, з подальшим відновленням траєкторії руху за винесення на берег. У випадку зіткнення з перешкодою, яку оминути неможливо — наприклад за переходу до активного стану у закритому приміщенні — об'єкт припинить пересування у звичному напрямку, натомість розпочавши переміщення у межах доступної території, перекидаючи предмети навколо себе й здійснюючи удари головою по вікнах і дверям. Вважається, що таким чином об'єкт намагається привернути увагу людей до себе, задля уможливлення зміни своєї дислокації та продовження руху.

Хоча за нормальних умов SCP-081-UA ігноруватиме людей та інших живих істот на своєму шляху, цьому притаманні два істотних виключення. Першим є агресивна реакція об'єкта на активні спроби завадити його переміщенню. Бувши спровокованим, об'єкт переслідуватиме суб'єкта-тригера до встановлення тактильного контакту, що у всіх зафіксованих випадках призводив до порушення цілісності покривального мішку і подальшого ████████████████████████████; у зв'язку з цим, проведення дослідів такого роду наразі заборонене. Другим виключенням є реакція об'єкта на осіб в офіцерській формі Повітрянодесантних військ Російської Федерації, що проявляється найстабільніше на повсякденну та польову форму зразка, прийнятого до експлуатації з 2014 року. У присутності такої особи SCP-081-UA негайно припиняє рух і випростовується фронтальною частиною до неї; у випадку наявності кількох таких осіб він реагуватиме на особу зі знаками розрізнення найвищого звання; у випадку рівних звань — на візуально найстаршу. Об'єкт буде намагатися виконати усі команди такої особи, незалежно від їх характеру, небезпеки для себе чи принципової можливості реалізації. У цьому розрізі примітним зокрема був експеримент у закритому приміщенні, під час якого агент Аппель, одягнений у форму полковника Повітрянодесантних військ РФ, наказав об'єкту "щезнути". Не знайшовши можливості покинути приміщення, той впав на підлогу; отримавши від агента Аппеля коментар щодо невиконання завдання, SCP-081-UA забився під батарею, де під впливом подальшої критики набував стану все більшого неспокою, доки експеримент не було перервано через ризик порушення цілісності покривального мішку об'єкта.

Історія виявлення об'єкта: SCP-081-UA було знайдено 31 березня 2022 року у запобіжному тупику Приміського вокзалу залізничної станції Київ-Пасажирський, після знеструмлення ділянки унаслідок пошкодження високовольтної лінії передач уламком збитої російської ракети. Через відсутність живлення, температура усередині рефрижераторних вагонів, у яких зберігалися неідентифіковані трупи з Бучанського району Київської області, наблизилася до +10°C, що призвело до переходу об'єкта до активного стану. Черговий загін Національної гвардії України зіткнувся з ним коли той вже прямував шпалами до колії загального користування. Після спроби зупинити об'єкт, що призвела до ████████████████████████████████████████████████, про подію була повідомлена Зона ██, спеціалісти якої здійснили знезараження і зачистку ураженої площі, ізолювавши аномалію у товарному вагоні за траєкторією руху. В ніч на 1 квітня температура повітря опустилася до +6°C, що згодом призвело до повернення об'єкта до стану спокою. Вагон з об'єктом було транспортовано до Ділянки ██/5, де після тижневого моніторингу було визначено первинні умови здержування.


Якщо не зазначено інше, вміст цієї сторінки доступний на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License