SCP-117-UA – Диспропорційний дід
рейтинг: +5+x
SCP-117-UA

Малюнок Анастасії Кривої, студентки II курсу НАОМА, конфіскований з місця виявлення об'єкта. Вважається одним з перших проявів аномалії.

Об'єкт №: SCP-117-UA

Клас об'єкта: Евклід

Особливі умови здержування: Об'єкт необхідно утримувати у камері для гуманоїдів підвищеної комфортності Зони ██. За необхідності, дозволяється дообладнання камери для забезпечення належної мобільності та догляду за об'єктом. Дієта та медикаментозне лікування призначаються на основі рекомендацій Медичної служби, на підставі щомісячного огляду або результатів позапланової діагностики.

Під час взаємодії з об'єктом персоналу забороняється мати будь-які матеріали, інструменти чи обладнання, придатні для створення зображень. Натомість необхідні записи слід виконувати друкуванням.

Доповнення від 16.04.2024: Після Інциденту 117-UA-1 наявність дзеркальних поверхонь у камері здержування та інших приміщеннях, у яких необхідна присутність об'єкта, не допускається. Об'єкту заборонено надавати будь-які матеріали, інструменти та обладнання, придатні для малювання. Камеру стримування слід регулярно оглядати на предмет наявності подряпин та несанкціонованих слідів органічних речовин.

Опис: SCP-117-UA — це гуманоїд мінливої форми, з єдиною константою у вигляді виражених ознак біологічного старіння. Хоча з моменту встановлення об'єкта на здержування зміни його будови переважно вдається контролювати, потенціал її мінливості робить візуальний опис здебільшого нерелевантним для цілей здержування.

Особи, які безпосередньо спостерігають об'єкт, повідомляють про відчуття його "неправильності" та потужне бажання "виправити" її. За наявності матеріалів, інструментів або обладнання, придатних для малювання, уражені суб'єкти намагатимуться зобразити об'єкт, приводячи його у відповідність до свого уявлення про анатомічну коректність. Втім, оскільки вплив аномалії не наділяє ураженого необхідними знаннями та навичками, отримане зображення зазвичай містить значну кількість анатомічних та технічних помилок, включно з порушеннями пропорцій та перспективи. Хоча суб'єкти безальтернативно виражають розчарування результатами своєї роботи, до її перероблення чи виправлення вони вдавалися лише під примусом.

Тіло SCP-117-UA змінюється відповідно до створеного вказаним чином зображення, інколи безпосередньо у процесі малювання. Трансформації здаються безболісними для об'єкта і часто відбуваються непоміченими для нього, що ймовірно і призвело до їх поступового накопичення. Межі змін, яких може зазнавати структура об'єкта, наразі не виявлено.

Об'єкт є розумним, свідомим щодо свого становища і, здебільшого, схильним до співпраці, хоча спілкування ускладнене характером поточних деформацій. Шляхом опитування об'єкта, результати якого надалі були верифіковані за місцем виявлення та документарним дослідженням, було встановлено, що гуманоїд у минулому був ███████ █████████ █████████████, громадянином України 1953 року народження (паспорт ██ ██████, виданий ██████████████████ ██ ██ ███ в м. Києві) та підробляв натурником.

Історія виявлення об'єкта: Об’єкт було виявлено 20 березня 2024 року у Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури України (вул. Вознесенський узвіз, 20, м. Київ). У день виявлення за розкладом █ групи II курсу проводилася практична робота на постановці оголеної натури з SCP-117-UA. Одночасна некваліфікована робота десятка студентів спричинили раптові та радикальні зміни у будові тіла об’єкта, що були помічено студентами, самим об’єктом та викликало паніку. Один зі студентів викликав швидку допомогу; дані з інформаційної системи були зафіксовані ботом Фонду та перенаправлені до Зони ██, яка відрядила за адресою агентів. Об’єкт було знайдено на цокольному поверсі у коридорі, що використовувався закладом у якості укриттям.

Первинне інтерв'ювання об'єкта виявило, що на момент встановлення на здержування він вже деякий час помічав диспропорційність свого тіла та невідповідність свого одягу, однак списував це на старечі зміни або неуважність. Первинний тригер аномалії наразі визначити не вдалося.

Якщо не зазначено інше, вміст цієї сторінки доступний на умовах ліцензії Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License