Призначення камер і загальні рекомендації.
З метою скоротити фінансові й трудові витрати на розробку умов утримання кожного виявленого SCP-об'єкта, для поширеного класу SCP-гуманоїдів, тобто аномальних суб'єктів, які у плані будови, фізіології та основних потреб близькі до звичайних представників Homo sapiens, Організацією розроблені стандартні умови утримання і стандартні камери, які забезпечують житлові умови, що відповідають як вимогам безпечного утримання SCP-об'єктів, так і базовим нормам комфорту та етичного поводження з розумними істотами.
Стандартні камери утримання спроектовані таким чином, щоб при мінімальному допрацюванні або зовсім без нього бути придатними для утримання переважної більшості малонебезпечних об'єктів. Для цього, після всебічного вивчення накопиченого Організацією досвіду, до їх конструкції були с самого початку інтегровані загальні рішення, які найбільш широко застосовуються для протидії аномальним ефектам різноманітної природи.
Стандартні камери типу С-1 призначені для постійного утримання гуманоїдних об'єктів, що характеризуються такими особливостями: підвищена небезпека і деструктивний потенціал (надвисока фізична сила, модифікації тіла вбудованими засобами нападу, небезпечні випромінювання та виділення тощо), агресивна чи ворожа поведінка, як навмисна, так і ні (спотворене сприйняття дійсності, психічні відхилення, недостатній самоконтроль або знаходження під стороннім контролем), очевидна нелояльність, злісне непідкорення співробітникам і недотримання вимог режиму утримання (розглядається як дисциплінарний захід).
Камери типу С-2 призначені для постійного утримання гуманоїдних об'єктів, які не схильні йому протидіяти. Як правило, вони є жертвами власних аномальних особливостей, а тому зацікавлені і готові сприяти в пригніченні цих особливостей або нейтралізації їхніх наслідків, або є колишніми співробітникам Організації, постраждалими від аномального впливу, чия лояльність не викликає особливих сумнівів. Переведення до камери типу С-2 рекомендоване після завершення циклу первинних досліджень. Дозволяється за умови неагресивної/дружньої поведінки та відсутності небезпечних фізичних і психічних відхилень.
Камера підвищеної безпеки утримання (Тип С-1)
Макет камери С-1Розміри камери: довжина – 4 м, ширина – 3 м, висота – 3 м.
Стіни, підлога і стеля виготовлені з залізобетону і оснащені кріпленнями для навісних захисних панелей (свинцевих – для радіоактивних об'єктів, з м'яких матеріалів – для психічно нестабільних гуманоїдів тощо). Лампи освітлення і відеокамери закріплені на стелі і захищені бронесклом. У конструкції ламп передбачені кріплення для світлофільтрів. Оскільки запис звуку камерою через бронестекло був би ускладнений, на стелі або стельовій панелі розміщені додаткові компактні приховані мікрофони. На стіні біля входу в камеру встановлено інтерком.
Камера обладнана спринклерною системою пожежогасіння.
Вентиляція: вихід венткороба, розміром 15х15 см, розміщений в стелі. Передбачена можливість перенаправлення відведеного потоку повітря до фільтрувальної системи (на випадок виділення газу, спор тощо). Можлива подача в камеру газоподібних транквілізаторів.
Сантехніка: металева раковина, вода подається через короткий патрубок, що виходить зі стіни, після натискання кнопки; унітаз металевий, вбудований в стіну.
Душова розташована в кутку камери і обгороджена плівковою фіранкою. Лійка душу вбудована в стелю, вмикання/вимикання подачі води здійснюється шляхом натискання кнопки в стіні. Зливний отвір перекрито ґратами. Передбачена можливість перенаправлення стоку до фільтрувальної системи (на випадок небезпечних виділень).
Меблі. В якості ліжка використовується бетонне узвишшя висотою 0.7 м, шириною 1.5 м, довжиною 2.2 м. Відкидний столик (АБС-пластик, поворотне кріплення – без ніжок). Постільна білизна та засоби гігієни– на розсуд персоналу.
Люк сміттєпроводу розташований в стіні, сміттєпровід веде безпосередньо до шахти сміттєспалювача (може перекриватися ґратами для перевірки сміття, що викидається).
Камера підвищеної комфортності проживання (Тип С-2)
Макет камери С-2Камера складається з двох кімнат: житлового блоку (5х3 м) і ванної кімнати (2х2 м). Висота стелі – 3 м.
Стіни, підлога і стеля виготовлені з залізобетону і оснащені кріпленнями для навісних захисних панелей (див. вище).
Допускається фарбування стін або обклеювання шпалерами. Стіни у ванній – тільки фарбовані. Покриття підлоги в житловій кімнаті – лінолеум. Підлога у ванній викладена кахельною плиткою.
Вентиляція: вихід венткороба, розміром 15х15 см, розміщений в стелі, перекритий ґратами. Передбачена можливість перенаправлення відведеного потоку повітря до фільтрувальної системи. Можлива подача в камеру газоподібних транквілізаторів.
Устаткування ванної кімнати: сумісний санвузол, душова кабіна і сталева раковина з кульовим змішувачем. Велике настінне дзеркало з дзеркального акрилу ПММА, пластикова полиця для особистих речей. Передбачена можливість перенаправлення стоку до фільтрувальної системи.
Лампи освітлення і відеокамери закріплені на стелі. У конструкції ламп передбачені кріплення для світлофільтрів. На стіні біля входу в камеру встановлено інтерком.
Камера обладнана спринклерною системою пожежогасіння.
Меблі. Ліжко сталеве "панцирне" з матрацом, пригвинчене до підлоги. Два стільця і два столи – письмовий та кавовий столик, виготовлені з АБС-пластика. Тумбочка і шафка для особистих речей. Стелаж для книг. Телеекран в закритій бронесклом стінній ніші, підключений до DVD-плеєра, аудіосистема.
Люк сміттєпроводу розташований в стіні.
Обладнання шлюзових камер
Перед входом до камер типів С-1 і С-2 розташовані герметичні шлюзові камери, в кожній з яких знаходиться набір для екстреної дезінфекції персоналу. У спеціальному відсіку, маркованому червоним хрестом, зберігається обладнання для надання екстреної медичної допомоги (анестезіологічні та реанімаційні препарати, травматологічний та реанімаційний набори, запас крові для переливання).
Побутові аспекти
Їжа надається 3 рази на добу. Посуд і столові прибори надаються тільки пластикові.
Прибирання камери типу С-1 проводиться один раз на місяць, типу С-2 – один раз в два тижні силами обслуговуючого персоналу Фонду або ж самим об'єктом за його згоди.
Одяг: червона роба з білим номером об'єкта на спині і грудях (формат: Безпечний/Евклід/Кетер SCP-№), виготовлена з бавовняної тканини; один комплект видається раз на 2 тижні.
Взуття: капці підводника – видається одна пара раз в 6 місяців.
Комплект постільної білизни замінюється раз на місяць. Видається 4 рушники на місяць. Набір засобів гігієни поповнюється при прибиранні у камері.
Дозволено надання об'єкту книг, дисків з фільмами і музикою; список розважальних матеріалів повинен бути затверджений куратором об'єкта.
Курцям видаються нікотинові пластирі.
Один раз на місяць об'єкт проходить профілактичний медичний огляд. Один раз на три місяці психолог Фонду повинен проводити оцінку стану об'єкта.
Подача води, освітлення, електроприлади (всі або окремо) можуть бути відключені з поста охорони.
Права й обов'язки об'єкта
Особа, яка знаходиться на утриманні, має право:
- Використовувати за призначенням обладнання камери.
- Подати скаргу на неправомірні дії персоналу Фонду; подані заяви повинні бути відправлені в Комітет з етики.
- Подати одну заявку в місяць на поліпшення умов перебування (забезпечення розважальної продукцією, додатковими гігієнічними матеріалами, нестандартним одягом і взуттям).
- Подати одну заявку в місяць на послуги перукаря.
- Подати одну заявку на тиждень на зміну меню раціону харчування.
Все заявки повинні бути розглянуті куратором об'єкта, який виносить рішення про схвалення або заборону їх виконання.
Особа, яка знаходиться на утриманні, зобов'язана:
- Беззаперечно підкорятися наказам персоналу Фонду (за винятком обслуговуючого персоналу, однак спроби заважати їх роботі повинні розглядатися як порушення умов утримання і припинятися співробітниками служби безпеки).
Дисциплінарні стягнення
Непокора наказам, порушення правил поведінки, пошкодження майна Фонду, агресивні дії відносно співробітників Організації караються підвищенням суворості умов утримання:
- Переведення до камери типу С-1.
- Припинення прийому особистих запитів.
- Заборона розважальної продукції.
- В разі рецидивів – введення до стану штучної коми (потребує узгодження із КзЕ, куратором об'єкта, начальником Зони і одним представником Ради О5).
- Спроби втечі вважаються порушенням умов утримання і караються відповідно до протоколу утримання конкретного об'єкта.